دموی جیلبریک iOS 14 – iOS 14.2 آیفون XS/11/12

یک محقق امینی از Ant Security Lab ویدیویی را با عنوان دموی جیلبریک به اشتراک گذاشته که در آن یک آیفون ۱۱ با iOS 14 با موفقیت جیلبریک شده است.

این محقق تایید کرد که اکسپلویت استفاده شده برای جیلبریک در iOS 14 – iOS 14.2 کارساز است و بر روی تمامی آیفون و آیپدهای دارای تراشه A12  و بالاتر در دسترس می‌باشد. او همچنین تایید کرد که این یک اکسپلویت ۰-day است که همچنان از سوی اپل برطرف نشده است و به همین خاطر نمی‌خواهد در حال حاضر جیلبریک را به صورت عمومی منتشر کند.

این اکسپلویت همچنین در iOS 14.3 هم در دسترس است اما به خاطر سیستم جدید اپل، بهره برداری از آن امکان پذیر نیست. به نظر می‌رسد که این یک پیشرفت جدی برای اپل است تا هکرها از اکسپلویت‌ها سو استفاده نکرده و یا جیلبریک عرضه نکنند. این محقق روی سیستم امنیتی اپل کار می‌کند و به دنبال راهی برای دور زدن آن است.

این اولین باری است که دموی جیلبریک iOS 14 – iOS 14.2 رونمایی شده که در آیفون‌های جدید، یعنی سری آیفون XS، سری آیفون ۱۱ و حتی آیفون ۱۲ کار می‌کند. همین هفته گذشته یک آسیب پذیری جدید یافته شد که فقط در آیفون X و قدیمی‌تر کار می‌کند. البته ما در حال حاضر ابزار جیلبریک برای آیفون X و قدیمی‌تر داریم و شما می‌توانید با استفاده از Checkra1n جدیدتر نسخه‌های iOS را جیلبریک نمایید که آموزش کامل و قدم به قدم آن در این لینک در دسترس است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.