کانسپت : iPadOS 15 در بهترین شکل ممکن

آیپد اپل برای بسیاری از کاربران جایگزین لپ تاپ است و در این راستا اپل به مرفی iPadOS روی آورد. با وجود سخت افزار قوی، کاربران آیپد از عملکرد مولتی تسکینگ آن رضایت ندارند. یک کانسپت جدید از iPadOS 15 ارائه شده که با الهام گرفتن از macOS، سیستم عامل را بهتر کرده است.

این کانسپت توسط Vidit Bhargava سازنده برنامه LookUp، ارائه شده است. در این طرح مفهومی منویی مانند macOS در نظر گرفته شده و قابلیت‌های مولتی تسکینگ مانند حضور App Library، پنجره‌های شناور و … دیده می‌شود.

طراح برای ارائه بهتر کانسپت iPadOS 15، اپلیکیشن‌های قدرتمندی مانند Procreate و Affinity Designer را با منو بار بالای صفحه نمایش به تصویر کشیده است. آیپد پرو جدید از سخت افزار بسیار قدرتمندی برخوردار است اما به خاطر محدودیت‌هایی که iPadOS برای آن ایجاد کرده، از کل این قدرت استفاده نمی‌شود. اغلب برنامه‌های موجود در iPadOS با نسخه دسکاپ خود قابل مقایسه هستند. به طور معمول، توسعه دهندگان بر روی رابط کاربری مناسب برای کنترل استاندارد اپل کار می‌کنند و تمرکز روی سهولت در استفاده، برای توسعه دهندگان چالش برانگیز است.

منو بار iPadOS 15 مانند macOS، با هر اپلیکیشنی تغییر می‌کند. همچنین یک داک قابل تنظیم با قابلیت‌های جستجوی کلی و میانبرها در کانسپت iPadOS 15 حضور دارند.

طرح مفهومی iPadOS 15

حضور پنجره‌های شناور برای اپلیکیشن‌هایی مانند ماشین حساب واقعا کاربردی است. این پنجره‌ها طبق طرح مفهومی موجود متحرک هستند و قابلیت تغییر سایز دارند. در داک این کانسپت App Library قرار دارد که برای دسترسی سریع به تمامی برنامه‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

تمامی این موارد تنها کانسپتی از سوی یک طراح هستند و هیچ تضمینی برای اجرایی کردن آن‌ها توسط اپل وجود ندارد. با این حال امیدواریم که اپل قابلیت‌های مشابهی را اضافه کند چون واقعا نیاز آن‌ها در iPadOS احساس می‌گردد.

کانسپت iPadOS 15

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.