Checkra1n با پشتیبانی از جیلبریک iOS 13.3.1 منتشر شد

تیم توسعه دهنده checkra1n به تازگی ابزار خود را به روز کرده که از جیلبریک iOS 13.3.1 پشتیبانی نماید. مهمتر از آن، اولین نسخه لینوکس این ابزار هم منتشر شده است.

قبل از این نسخه، checkra1n فقط برای سیستم عامل macOS منتشر شده بود و حالا با عرضه نسخه لینوکس، کاربران بیشتری از آن می‌توانند استفاده نمایند و دستگاه خود را در iOS 13 – iOS 13.3.1 جیلبریک نمایند.

این نسخه مهمی از جیلبریک checkra1n می‌باشد چون تغییرات بسیار دیگری هم در آن رخ داده است. نسخه تحت وب این ابزار با نام webra1n برای رایانه‌های تک بردی هم با این آپدیت عرضه شده است. همچنین pongoOS، یک سیستم عامل از سوی تیم checkra1n هم وجود دارد که برای پچ‌های سطح پایین استفاده می‌شود.

به گفته تیم توسعه دهنده، تعداد بسیار زیادی از باگ‌ها هم در این نسخه برطرف شده است. همچنین امکان نادیده گرفتن آپدیت‌های جدید iOS و iPadOS، که به طور رسمی آزمایش نشده‌اند هم اضافه شده است.

اپلیکیشن checkra1n برای اجرا شدن دیگر نیازی به اینترنت ندارد. با وجود پیشرفت‌های قابل توجه، جیلبریک checkra1n از دستگاه جدیدی پشتیبانی نمی‌کند و این یعنی آیفون X و پایین‌تر در کنار مدل‌های منتخب آیپد پشتیبانی می‌گردند. برنامه Checkra1n همچنان فقط از سیدیا پشتیبانی می‌کند و خبری از نسخه ویندوز نیست. البته تیم توسعه دهنده در گذشته گفته که روی نسخه ویندوز آن هم کار می‌کند.

اگر می‌خواهید دستگاه خود را با Checkra1n جیلبریک نمایید، می‌توانید از آموزش کامل و قدم به قدم ما استفاده نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.