اپل در سال ۲۰۲۰ مک بوک ۵G عرضه می‌کند

احتمالا ما باید منتظر مک بوک با ۵G در سال ۲۰۲۰ باشیم. به گزارش دیجی تایمز، اپل برای عملکرد بهتر از آنتن ۵G ساخته شده از سرامیک استفاده می‌کند که روی بردهای فلزی نصب شده است.

طبق این گزارش، اپل با استفاده از آنتن سرامیکی سرعت و آنتن دهی را بهبود  می‌بخشد. اما آنتن سرامیکی ۵ تا ۶ برابر آنتن فلزی هزینه دارد و این دلیل استفاده نکردن از این گونه آنتن‌ها در محصولات روز تکنولوژی است.

البته این تنها یک گزارش می‌باشد و ممکن است از پایه و اساس اشتباه باشد اما این احتمال وجود دارد که اپل به یک مک بوک با تکنولوژی ۵G فکر کند.

انتظار می‌رود که اپل سال آینده از آیفون ۵G رونمایی کند ولی این اولین خبری است که ما از عرضه مک ۵G در سال آینده میلادی می‌شنویم.

شبکه‌های ۵G هنوزم هم از نظر پایداری، پوشش و سرعت با چالش‌های زیادی مواجه هستند و راه طولانی را برای رسیدن به مک اپل دارند. اپل بارها ثابت کرده که به فشارها اهمیتی نمی‌دهد و به استفاده از تکنولوژی بالغ علاقمند است. حتی اگر اپل ایده اضافه کردن ۵G به مک را داشته باشد، از نظر من بعید است که این اتفاق در سال ۲۰۲۰ رخ دهد؛ سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

در حال حاضر اپل برای عرضه یک مک بوک پرو ۱۶ اینچی آماده می‌شود. این مک بوک پرو دارای یک صفحه نمایش بدون حاشیه است و از نظر اندازه همسایز مک بوک پرو ۱۵ اینچی می‌باشد. این دستگاه می‌تواند اولین دستگاه اپل باشد که از پردازنده اینتل ۱۰ نانومتری Ice Lake و پردازنده گرافیکی ۷ نانومتری AMD بهره می‌برد. گفته می‌شود عملکرد کیبورد پروانه‌ای در این دستگاه بهبود یافته و برچسب قیمت ۳ هزار دلاری دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.