مک پرو ۲۰۱۹ ؛ قدرت، قدرت و قدرت!

اپل در کنفرانس WWDC ۱۹ از مک پرو ۲۰۱۹ رونمایی کرد. ما به جای اینکه یک طراحی جدید را ببینیم، یک طراحی نسبتا قدیمی را با ویژگی‌های جدید می‌بینیم و البته سخت افزار بسیار قدرتمند!

مهمترین ویژگی مک پرو ۲۰۱۹ پردازنده ۲۸ هسته‌ای زئون اینتل است که ۳۰۰ وات از انرژی به آن‌ اختصاص داده می‌شود. این پردازنده قدرتمند قطعا یک سیستم خنک کننده قوی را طلب می‌کند که اپل آن را در مک پرو ۲۰۱۹ تعبیه کرده اما هنوز سایر قسمت‌های این دستگاه مانده است.

مک پرو ۲۰۱۹ تا ۱.۵ ترابایت رم را ساپورت می‌کند بله در حدود ۱۵۰۰ گیگابایت رم! این به لطف ۶ کانال مموری است که ۱۲ ماژول DIMM را تا ۲۹۳۳ مگاهرتز پشتیبانی می‌کند.

این سخت افزار با PCIe توسعه یافته امکان در کنار هم قرار گرفتن را دارند که البته ممکن است تولید کنندگان نیاز به عرضه درایور آن داشته باشند. شما می‌توانید موارد مختلفی را همانند پردازنده گرافیکی و کارت صدا اضافه کنید.

مک جدید یک ماژول جدید نیز دارد، MPX. این کلمه مخفف توسعه مک پرو می‌باشد که اپل روی ماژول خود گذاشته است. شما می‌توانید از کارت گرافیک AMD Radeon Pro 580X تا AMD Radeon Pro Vega II استفاده کنید. هر MPX می‌تواند دو پردازنده گرافیکی سازگار با Thunderbolt را پشتیبانی کند اما این پایان کار نیست. چون شما امکان استفاده دو عدد از این ماژول را به طور همزمان دارید و این یعنی به طور مثال ۴ گرافیک Radeon Pro Vega II  که هر کدام ۳۲ گیگابایت قدرت پردازش دارند درکنار هم، و شما توان پردازش گرافیکی ۱۲۸ گیگابایتی در اختیار خواهید داشت!

مک جدید داری یک سخت افزار شتاب دهنده به نام Afterburner است که با آن مک توان استریم سه ویدیو ۸K یا ۱۲ ویدیو ۴k را به طور همزمان دارد. مدل پایه این مک ۵۹۹۹ دلار قیمت دارد و زمان عرضه آن یک روز نامشخص در سال ۲۰۱۹ است!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.