چگونه اپل پنسل ( نسل اول و دوم) گم شده را با آیپد پیدا کنیم؟

اپل پنسل یک همراه عالی برای آیپد پرو و هنرمندان و خلاقان است. با این حال، به خاطر اندازه آن، گم شدنش نیز بسیار محتمل است. اپل پنسل در کنار اولین نسل آیپد پرو برای یادداشت برداری و طراحی معرفی شده بود. تا کنون اپل قابلیت ردیابی اپل پنسل از طریق شبکه Find My را فراهم نکرده است و فقط روش‌های زیر را در حال حاضر برای یافتن اپل پنسل در دسترس داریم. البته اگر ایرتگ را به اپل پنسل متصل کنید، شرایط متفاوت است.

اپل قابلیتی را به اپل پنسل اضافه کرد که به صورت مغناطیسی به آیپد پرو و آیپد ایر متصل شود. با این وجود بارها کاربران اعلام کردند که اپل پنسل خود را گم نموده‌اند. در این پست ما به شما نحوه پیدا کردن اپل پنسل ۱ و ۲ خود را با استفاده از بلوتوث و یک برنامه ساده ردیابی می‌دهیم.

نحوه پیدا کردن اپل پنسل گم شده

چند روش برای پیدا کردن اپل پنسل وجود دارد، البته این روش‌ها در هر شرایطی کارساز نیستند. تنها راه پیدا کردن اپل پنسل بودن در محدوده بلوتوث دستگاه است و در غیر این صورت امکان یافتن‌ آن از راه‌های زیر نیست. ابتدا مطمئن شوید که بلوتوث آیپد و یا آخرین دستگاهی که به اپل پنسل متصل بوده را خاموش نکنید. با این کار ممکن است اتصال اپل پنسل با دستگاه قطع شده و به حالت صرفه جویی برود.

۱- تنظیمات _Settings_ را روی دستگاه iOS خود که اپل پنسل به آن متصل است را باز کنید و به بخش بلوتوث _Bluetooth_ در همان صفحه اصلی تنظیمات بروید.

۲- به محدوده‌ای که فکر می‌کنید اپل پنسل شما گم شده بروید.

۳- اگر اپل پنسل همچنان به دستگاه شما متصل باشد در لیست دستگاه‌ها با عبارت Connected مشخص است.

۴- برد اپل پنسل حدود ۳ تا ۵ متر است و اگر در لیست دستگاه‌های متصل دیدید پس اپل پنسل در نزدیکی شما قرار دارد.

یافتن اپل پنسل

این ساده‌ترین روش برای پیدا کردن اپل پنسل گم شده است. اگر قبل از گم شدن اپل پنسل، اتصال بلوتوث آن با دستگاه را قطع کرده باشید، امکان یافتن آن از این روش وجود ندارد.

روش دیگر پیدا کردن اپل پنسل نیز به بلوتوث وابسته است و می‌توانید از اپلیکیشن‌های ردیاب بلوتوث استفاده کنید. یکی از این اپلیکیشن‌ها Wunderfind نام دارد که قبلا در سایت به معرفی آن پرداخته‌ایم. برای این روش هم باید مطمئن شوید که بلوتوث دستگاه فعال است.

۱- برنامه Wunderfind را با مراجعه به این لینک دریافت کنید.

۲- بعد از باز کردن برنامه با لیست دستگاه‌های متصل در محدوده مواجه می‌شوید.

۳- در مکان‌های که فکر می‌کنید اپل پنسل خود را آن جا گم کرده‌اید حرکت کنید تا آن را در لیست ببینید. سپس با زدن روی آن می‌توانید متوجه میزان فاصله خود با اپل پنسل گم شده گردید.

۴- برنامه Wunderfind با پرداخت درون برنامه‌ای مکان را روی نقشه به شما نشان می‌دهد که البته با توجه به محدودیت‌های اپلیکیشن و کاربردی نبود این قابلیت، استفاده از نسخه رایگان را پیشنهاد می‌کنم.

ردیابی اپل پنسل

همانطور که قبل‌تر هم گفته شد، این روش‌ها فقط در شرایطی کارساز است که اپل پنسل شما روشن و متصل به دستگاه شود و در صورت تمام شدن شارژ آن و یا هر دلیل دیگری که اتصالش با دستگاه قطع گردد، امکان پیدا کردنش با این راه‌ها وجود ندارد.

از طريق iDB
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.