استفاده از ایرپاد به عنوان دستگاه شنود و کمک به کم شنوایان

یکی از قابلیت‌های جالبی که با iOS 12 به آیفون و آیپد اضافه شده امکان استریم زنده صدا برای ایرپاد بود. با این قابلیت شما می‌توانید صدایی که میکروفون دستگاه ضبط می‌کند را به صورت زنده روی ایرپاد داشته باشید.

این قابلیت برای زمانی که قصد ترک جمعی را دارید و احساس می‌کنید قرار است پشت سر شما حرف بزنند، بسیار کاربردی است?! برای این کار کافی است که این قابلیت را فعال و گوشی خود را در بین قربانیان جا بگذارید، و خودتان در فاصله‌ای مناسب همراه با ایرپاد به حرف‌های آن‎‌ها گوش دهید. البته اپل این ویژگی را در اصل به خاطر کم شنوایان تعبیه کرده است. با این قابلیت کسی اگر کم شنوا باشد می‌تواند آیفون خود را در نزدیکی منبع صدا، به طور مثال در نزدیکی استاد در کلاس درس، قرار دهد و صدا را با شدت بیشتری در ایرپاد خود داشته باشد. این ویژگی مبتنی بر فناوری بلوتوث است و به همین خاطر شعاع دور شدن شما از گوشی محدود خواهد بود.

برای این کار به مسیر Settings > Control Centre > Customise Controls بروید. در صفحه باز شده علامت + کنار Hearing را انتخاب نمایید. با این کار گزینه فعالسازی این قابلیت به کنترل سنتر شما اضافه می‌شود.

از این پس برای فعال کردن این قابلیت کافی است که روی آیکون مربوطه که به شکل یک گوش است ضربه بزنید و سپس Live Listen را انتخاب نمایید. البته این قابلیت فقط با ایرپاد و Powerbeats Pro در دسترس است و با سایر هندزفری‌های بی‌سیم کار نمی‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.