حق اختراع اپل: دوربین انعطاف پذیر روی بند اپل واچ

اپل واچ با گذشت چند سال از معرفی اولین نسلش، به بلوغ نسبی رسیده است و ویژگی‌های کاربردی و جالبی دارد. اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا یک حق اختراع جدید از اپل مربوط به اپل واچ منتشر کرده است و شاید ما را یک قدم به دوربین اپل واچ نزدیک‌تر کند.

ساعت هوشمند با دوربین چیز جدیدی نیست و ما این ویژگی را در ساعت‌های چینی چند سال پیش هم دیده‌ایم. اما دوربین روی ساعت هوشمند مشکلاتی را دارد؛ از جمله تنظیم زاویه مناسب برای ثبت تصویر که یک کار سخت است.

حق اختراع اپل راه حل مشکل زاویه دوربین را رفع می‌کند. این حق اختراع پیشنهاد می‌دهد که ماژول دوربین به جای بدنه روی بند ساعت نصب شود. ماژول دوربین انعطاف پذیر است و کاربران به راحتی می‌توانند به زاویه دلخواهشان برسند.

نگه داشتن دوربین در فیس تایم یا تماس تلفنی راحت نیست و حق اختراع اپل به این موضوع نیز پرداخت است. طبق این حق اختراع بند پس از تنظیم و رها شدن توسط کاربر نسبت خود را به ساعت حفظ می‌کند. این کار با استفاده از لینک‌های مکانیکی، قطعه فلزی قابل انعطاف یا ترکیب این دو صورت می‌گیرد.

در این حق اختراع دو سنسور اپتیکال برای اپل واچ ترسیم شده که کاربر می‌تواند به سرعت بین این دو سوییچ کند و تصاویر و ویدیوها را از هر سنسور یا هر دو ثبت کند. اپل اخیرا عزم خود را جزم کرده است که اپل واچ از آیفون مستقل شود. البته ثبت این حق اختراع به معنای اضافه شدن دوربین به اپل واچ نیست و ممکن است همانند حق اختراع‌های بسیار دیگر فقط ثبت شود و شاید دوربین اپل واچ روی بدنه این دستگاه اضافه شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.