اپل I به قیمت ۴۷۱ هزار دلار فروخته شد!!!

همه چیز از اپل I شروع شد، یک کامپیوتر به ظاهر ساده که برای یک مصرف کننده معمولی نیست. از آنجایی که «چه کسی برای خودش یک کامپیوتر می‌خواهد؟»؛ آن چیزی که در مورد کامیپوتر اپل می‌گفتند. اپل ۱ یا اپل I در یک مزایده با قیمت قابل توجهی فروخته شده است.

یک دستگاه اپل I که هنوز هم کار می‌کند به قیمت ۴۷۱ هزار دلار در یک حراجی در انگلستان فروخته شد. انتظار می‌رفت این دستگاه با قیمت بیشتری نیز فروخته شود، در حدود ۶۴۰ هزار دلار. از این کامپیوتر فقط ۲۰۰ دستگاه تولید شده است و سایر دستگاه‌هایی که کار می‌کردند با قیمت حدود ۱ میلیون دلار فروخته شدند و قیمت ۴۷۱ هزار دلار برای میلیاردر خریدار بسیار مناسب بوده است. البته این مبالغ برای ما ۹۹ درصد جمعیت جهان تقربیا رویایی است.

صاحب اصلی این کامپیوتر، ریک کانت، این دستگاه را در سال ۱۹۷۷ خریداری کرد و در سال ۲۰۰۹ به یک سازمان غیر دولتی اهدا کرد. این دستگاه چندین دست چرخید و سرانجام در خانه مزایده کریستی به دست مالک آخر خود رسید.

تقریبا از ۲۰۰ دستگاه تولید شده، ۸۰ تا باقی مانده است. ۱۵ عدد از آن‌ها در موزه‌‎ها حضور دارند و سایرشان یا در مجموعه‌های خصوصی هستند و یا در مکان‌ها نامعلوم!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.