تراشه A15 آیفون ۱۳ و تراشه سری M، در اولویت کمپانی TSMC است

کمپانی TSMC بزرگترین تولید کننده قراردادی تراشه در جهان است و در برنامه سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ خود، اپل و خودروسازان را در اولویت قرار داده است. دنیا با کمبود تراشه‌های سیلیکون مواجه است، TSMC  اطمینان حاصل می‌کند که تولید تراشه‌های سری A اپل در اولویت باشد و این بدان معناست که باید آیفون ۱۳ با تراشه A15 برای مهر ماه یا نهایتا آبان ماه، آماده باشد.

TSMC تراشه‌های سری M اپل را نیز تولید می‌کند و آن‌ها هم در اولویت خواهند بود. بیش از این، اپل گفته بود که کمبود تراشه موجب محدودیت تولید آیپد پرو و سری‌ها مک بوک شده است.

این اولویت بندی TSMC می‌تواند خیال اپل را درباره آیفون آینده راحت کند. انتظار می‌رود که سری آیفون ۱۳ با بریدگی صفحه نمایش کوچکتر، تراشه A15 و باتری بزرگتر همراه باشد.

همچنین بخوانید:

این کمبود تراشه برای مارک‌های کوچکتر می‌تواند کشنده باشد. در طول دوره کمبود تراشه، اغلب تولید کنندگان کوچک نتوانستند تراشه مورد نیازشان را تامین کنند. اما حتی غول‌های فناوری مانند سامسونگ هم با مشکل روبرو شده‌اند و گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که تاخیر در معرفی Galaxy S21 FE به خاطر کمبود تراشه است.

خودروسازان نیز دقیقا مانند اپل باید از تولید کنندگان تایوانی تراشه خوشحال باشند. همانطور که می‌دانید امروز صنعت خودرو سازی نیز بسیار به تراشه‌های سیلیکون متکی است، به ویژه با فناوری‌های جدید اتومبیل‌های خودران و داشبوردهای دیجیتال که بازار جهانی (غیر از ایران) را در اختیار گرفته است.

کمبود تراشه باعث کندی تولید خودرو در سراسر دنیا شده است. برخی از تولید کنندگان اتومبیل به خاطر بحران سیلیکون مجبور به تعطیلی کوتاه مدت تولید خود شده‌اند. این بدان معناست که با هر بار توقف در تولید، کمپانی میلیون‌ها دلار را از دست می‌دهد.

در آمریکا کمپانی‌های خودروسازی، دولت جو بایدن را به خاطر کمبود تراشه تحت فشار قرار داده‌اند اما هنوز هیچ لایحه‌ای از سمت دولت ارائه نشده است.

از طريق DigiTimes
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.