آیفون ۱۲s با ناچ کوچکتر، تراشه A15 بایونیک و دوربین‌های بهتر همراه خواهد بود

تحلیلگران TrendForce انتظارات خود را برای سری آیفون ۱۲s اپل که در شهریور ماه سال جاری رونمایی می‌گردد، شرح داده‌اند. اولین نکته جالب توجه در این گزارش استفاده از نام آیفون ۱۲s به جای آیفون ۱۳ است. آن‌ها معتقدند که سری بعدی آیفون متشکل از ۴ مدل است که همگی با ناچ کوچکتری همراه هستند. با این حال در طراحی کلی آیفون تغییرات چندانی رخ نمی‌دهد.

تحلیلگران TrendForce بر این باورند که اپل امسال به جای افزودن ویژگی‌های جدید، بهینه سازی عملکردهای فعلی را در اولویت دارد. به لطف سنسورهای کوچکتر استفاده شده، آیفون‌های نسل بعدی با بریدگی صفحه نمایش کوچکتری همراه خواهند بود. آیفون ۱۲s با تراشه A15 بایونیک ۵ نانومتری+ کمپانی TSMC عرضه می‌شود.

همچنین بخوانید:

برای صفحه نمایش، تحلیلگران معتقدند که اپل از پنل‌های امولد با فناوری on-cell استفاده می‌کند. علاوه بر این، شاهد نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی برای مدل‌های پرو آیفون ۱۲s خواهیم بود. شایعات دیگر هم حاکی از آن بودند که نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی مختص مدل‌های پرو است. برخلاف شایعات، TrendForce انتظار ندارد که ظرفیت ذخیره سازی آیفون در سال جاری به ۱ ترابایت برسد.

از تغییرات دیگر می‌توان به لرزشگیر سنسور شیفت برای دوربین اصلی عقب و لنز ۶ عنصری برای دوربین اولترا واید آیفون ۱۲s پرو اشاره کرد. در این گزارش آمده که اپل اسکنر LiDAR را همچنان فقط در مدل‌های پرو استفاده می‌کند. تمام مدل‌های سری آیفون ۱۲s از ۵G بهره می‌برند و در پی فروش ضعیف آیفون ۱۲ مینی، تمرکز اپل بیشتر روی سه مدل غیر مینی خواهد بود.

اپل امسال هیچ نوآوری عمده‌ای را در سری آیفون ۱۲s انجام نخواهد داد. با وجود کمبود نیمه هادی‌ها در سراسر دنیا، کوپرتینویی‌ها قیمت نسل بعدی آیفون را افزایش نخواهند داد. TrendForce انتظار دارد که نسل بعدی آیفون حدود ۳۹ درصد از کل تولید آیفون را در سال ۲۰۲۱ به خود اختصاص دهد.

در این گزارش اشاره‌ای به باتری نشده است اما طبق گزاراشات قبلی ظرفیت باتری سری آیفون ۲۰۲۱ نسبت به نسل قبلی افزایش خواهد یافت.

شاید دلیل نام گذاری آیفون ۱۲s به جای آیفون ۱۳ در این گزارش، انتظار تغییرات جزئی در این سری از آیفون باشد و شاید هم به خاطر نگرانی‌ها، از دیدگاه برخی افراد به عدد ۱۳ باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.