مشکلات عمده آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو و نحوه رفع آن‌ها

هیچ تلفن هوشمندی بدون نقص نیست و سری آیفون ۱۲ هم مشکلات خودش را دارد. بله، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس گوشی‌های فوق‌العاده‌ای هستند اما چند ماه پس از عرضه مشخص شده مشکلاتی هم دارند. ما به همین منظور این مقاله رو نوشتیم که از رایج‌ترین مشکلات این دستگاه و نحوه رفع آن‌ها مطلع شوید.

مشکلات آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس و رفع آن‌ها

مصرف باتری زیاد در حالت آماده به کار

مشکل باتری آیفون 12 پرو مکس

تعدادی زیادی از کاربران سری آیفون ۱۲ با مصرف باتری بالای باتری در حالت آماده به کار دستگاه مشکل دارند. آیفون‌ها برای مصرف باتری عالی در هنگام آماده به کار معروف هستند اما کاربران نسل جدید آیفون شاهد مصرف ۲۰ درصد باتری طی ۸ تا ۱۰ ساعت هستند. این کاهش باتری در شرایطی است که آیفون در حالت آماده به کار است. این شرایط حتی به ۵G هم ارتباطی ندارد و در صورتی که آیفون در حالت هواپیما هم باشد باتری به شدت تخلیه می‌گردد. این تخلیه نسبتا سریع باتری به خاطر یک ایراد یا ایرادات اساسی iOS است. ما یک مقاله کامل درباره رفع مشکل مصرف باتری داریم که با مراجعه به این لینک می‌توانید آن را مطالعه کنید.

مشکلات اتصال به ۵G/4G

یکی از قابلیت‌های جدید و قابل توجه آیفون سری ۱۲ امکان اتصال به شبکه ۵G است. با این حال برخی از کاربران این سری آیفون با اتصال به شبکه‌های ۵G و حتی ۴G مشکل دارند. کاربران گزارش داده‌اند که آیفون آن‌ها بدون دلیل از شبکه ۵G و ۴G قطع می‌شود و دیگر به طور خودکار متصل نمی‌گردد.

این مسئله عمدتان زمانی رخ می‌دهد که کاربر در حال حرکت باشد و دستگاه بین دو دکل آنتن سوییچ کند. صرف نظر از آنکه دستگاه به ۵G و یا ۴G متصل باشد، این اتفاق رخ می‌دهد. در حال حاضر مشخص نیست که چرا این مشکل رخ می‌دهد اما برای رفع آن باید یکبار حالت هواپیما را روشن و بعد از چند ثانیه خاموش کنید.

هاله سبز رنگ روی صفحه نمایش

هاله سبز صفحه نمایش آیفون 12 پرو مکس

هنگامی که برای اولین بار سری آیفون ۱۲ عرضه شد، تعدادی از کاربران گزارش دادند که هاله سبز رنگی روی صفحه نمایش آن‌ها وجود دارد. تعداد این گزارشات نسبت به ابتدای عرضه بسیار کمتر شده با این حال هر از چند گاهی یک بار این مشکل را گزارش می‌دهد. در بیشتر موارد این مشکل با به روزرسانی iOS رفع می‌شود، با این حال اگر آپدیت نرم افزاری مشکل را رفع نکرد باید به یکی از تعمیرکاران معتبر (که من تو ایران ندیدم) مراجعه کنید.

مشکلات وای-فای

مشکل اتصال به وای-فای یکی از موارد همیشگی در آیفون است و سری آیفون ۱۲ هم از این قاعده مستثنی نیست. ما یک مقاله جامع برای برطرف کردن مشکلات مربوط به وای-فای آیفون داریم که با مراجعه به این لینک می‌توانید آن را مطالعه کنید.

مشکلات بلوتوث

برخی از صاحبان آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو مشکلاتی با بلوتوث دستگاه داشته‌اند. این کاربران گزارش کرده که آیفون‌های جدید آن‌ها در شناسایی و جفت شدن با سایر دستگاه‌ها گاها مشکل دارند.

در حال حاضر تنها دو راه ساده پیش رو دارید، خاموش و روشن کردن بلوتوث که خیلی کم تاثیر گذار است و دیگری خاموش روشن کردن آیفون می‌باشد که نتیجه بهتری داشته است. به نظر نمی‌رسد این مشکل بلوتوث سخت افزاری باشد و احتمالا به زودی و در آپدیت‌های آینده iOS این مشکل رفع خواهد شد. همچنین می‌توانید مطلب ما درباره رفع مشکلات مربوط به بلوتوث آیفون را مطالعه کنید.

آیا مشکل دیگری با آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ پرو، آیفون ۱۲ پرو مکس و سایر محصولات اپل دارید؟ در کامنت‌ها مطرح کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهند!

 

از طريق iPhoneHacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.