گلایه تیم کوک در مورد نشت اطلاعات، نشت کرد!

مدیر عامل اپل، آقای تیم کوک، یک ایمیل به تمامی کارکنان اپل در مورد جلسه‌ای که اطلاعات آن به دست خبرنگاران رسیده است، ارسال نمود. تیم کوک تاکید کرد که اپل هر چه در توان دارد برای افرادی که باعث نشت اطلاعات بوده‌اند، انجام می‌دهد. وی افزودی افرادی که اطلاعات محرمانه را فاش می‌کنند، به اپل تعلق ندارند.

تیم کوک در یک جلسه جهانی با کارکنان اپل اعلام کرد الزامی بودن واکسیناسیون برای کارکنان اپل متوقف می‌شود و از کارکنان واکسینه نشده مکررا تست گرفته می‌شود. او همچنین با اشاره به شکایت اپیک گیمز گفت که کمپانی به دنبال حرکت رو به جلو است.

همچنین بخوانید:

بلافاصله بعد از پایان جلسه، اطلاعات آن به دست The Verge رسید. کوک این اتفاق را در کنار نشت اطلاعات محصولات جدید این کمپانی قرار داد و در ایمیل خود اشاره کرد که از این موضوع ناامید شده است.

جالب اینجاست که این ایمیل تیم کوک نیز به سرعت به دست خبرگزار‌ی‌ها رسیده که متن آن را در ادامه می‌خوانید.

تیم عزیز،

ارتباط با شما در جلسه جهانی روز جمعه بسیار عالی بود. موارد زیادی برای جشن گرفتن وجود داشت، از خط تولید محصولات قابل توجه ما تا ارزش محوری شرکت در مورد تغییرات آب و هوایی، برابری نژادی و حریم خصوصی. این فرصت خوبی بود که در مورد بسیاری از دستاورهای ما فکر کنید و در مورد آنچه که در ذهن شما بود، بحث شود.

من امروز می‌نویسم چون شینده‌ام بسیاری از شما از دیدن نشت مطالب جلسه به خبرگزاری‌ها بسیار ناامید شده‌اید. این اتفاق بعد از عرضه محصولی صورت می‌گیرد که بیشتر جزئیات معرفی آن، به مطبوعات راه یافته بود.

می‌خواهم بدانید من ناراحتی شما را به اشتراک می‌گذارم. این فرصت‌ها برای ارتباط داشتن به عنوان یک تیم واقعا مهم است. اما فقط در صورتی کارساز هستند که بتوانیم از ماندن محتوا در اپل مطمئن باشیم. من می‌خواهم به شما اطمینان دهم که تمام تلاشمان را برای شناسایی کسانی که باعث نشت اطلاعات شده‌اند، انجام می‌دهیم. همانطور که می‌دانید افشای اطلاعات محرمانه اعم از مالکیت معنوی محصول یا حزئیات یک جلسه محرمانه را تحمل نمی‌کنیم. ما می‌دانیم که افرادی که اطلاعات را نشت می‌کنند، تعداد کمی از جامعه ما را تشکیل می‌دهد و همچنین می‌دانیم این افراد به اینجا تعلق ندارند.

همانطور که نگاه به آینده داریم، من می‌خواهم از شما برای همه تلاش‌هایی که برای تبدیل محصولات ما به واقعیت انجام داده‌اید تشکر کنم و تمام تلاش خود را برای رسیدن آن‌ها به دست مشتریان انجام دهید. دیروز ما iOS 15، iPadOS ۱۵ و watchOS 8 را عرضه کردیم و جمعه برخی از محصولات فوق‌العاده جدید خود را با جهان به اشتراک می‌گذاریم. هیچی بهتر از این نیست. ما همچنان ادامه خواهیم داد به سنجیدن مشارکتمان در زندگی‌هایی که تغییر می‌دهیم، ارتباطاتی که تقویت می‌کنیم و کاری که برای تبدیل جهان به جای بهتری انجام می‌دهیم.

ممنونم

تیم

نظر شما در مورد نشت اطلاعات در مجموعه اپل چیست و تیم کوک و سایر مسئولین تا چه حد می‌توانند این مسئله را کنترل کنند؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.