موسس تلگرام : استفاده از آیفون بازگشت به قرون وسطی است!

پاول دوروف، بناینگذار تلگرام، از اپل انتقاد شدیدی کرده و کاربران آیفون را «برده دیجیتال» خوانده است. بعد از گزارش نیویورک تایمز در رابطه با رابطه چین با اپل، پاول نظرات خود را در کانال عمومی تلگرامش بیان کرد.

وی همچنین اضافه کرد که هر وقت مجبور به استفاده از آیفون برای آزمایش برنامه تلگرام iOS می‌باشد، احساس می‌کند به قرون وسطی برگشته است. وی نمایشگر ۶۰ هرتزی آیفون را مسئول این امر دانسته و گفت که تلفن‌های اندرویدی با نمایشگر ۱۲۰ هرتز از انیمیشن‌های روانی پشتیبانی می‌کنند. سال گذشته شایعه شده بود که اپل از نمایشگر ۱۲۰ هرتزی در سری آیفون ۱۲ استفاده می‌کند اما این اتفاق نیفتاد. شایعات به شدت حاکی از آن است که حداقل آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس امسال با صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی ProMotion روانه بازار می‌شوند.

اپل در دنبال کردن مدل تجاری خود که مبنی بر فروش سخت افزارهای منسوخ شده گران به مشتریان حبس شده در اکو سیستم آن‌ها است، بسیار باکفایت عمل می‌کند.

هر چند بدترین قسمت فناوری اپل دستگاه‌های از مد افتاده یا سخت افزار قدیمی نیست. داشتن آیفون شما را به یک برده دیجیتال اپل تبدیل می‌کند – شما فقط مجاز به برنامه‌هایی هستید که اپل به شما امکان نصب از طریق اپ استور خود را می‌دهد و شما فقط می‌توانید از آیکلاد برای تهیه فایل پشتیبان از اطلاعات خود استفاده نمایید.

دوروف گفت که به دلیل «رویکرد تمامیت خواهی» اپل است که حزب کمونیست چین، کنترل کامل بر اپلیکیشن‌ها و داده‌های کاربران آیفون در این کشور را دارد.

تلگرام و اپل رابط صمیمانه‌ای ندارند. اپل در سال ۲۰۱۸ با استناد به محتوای نامناسب، تلگرام را از اپ استور حذف کرد. دولت روسیه هم در همان سال از اپل خواست که تلگرام را از اپ استور حذف نماید. مانند اسپاتیفای و دیگر توسعه دهندگان معروف، تلگرام نیز شکایت ضد انحصار علیه اپل را به کمیسیون اروپا ارائه داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.