ضرب الاجل دولت کره جنوبی به گوگل و اپل

کره جنوبی اخیرا تغییراتی را در قوانین خود به وجود آورده که طبق آن، غول‌های فناوری اپل و گوگل مجبور می‌شوند که به توسعه دهندگان اجازه دهند سیستم پرداخت دلخواه خود را در اپلیکیشن‌ها قرار دهند. شرکت‌ها باید تا اواسط اکتبر (دو هفته دیگر) گزارش‌های انطباق خود با این قانون را ارسال نمایند.

در ماه آگوست دولت کره جنوبی اصلاحیه جدید خود را تصویب کرد که برخلاف سیاست‌های گوگل پلی و اپ استور است. اکنون از هر دو غول فناوری خواسته شده نقشه‌های خود را طبق قوانین جدید ارائه دهند. اپل و گوگل بابت هر پرداخت درون برنامه‌ای ۱۵ تا ۳۰ درصد دریافت می‌کنند. این سیاست مالکان بزرگترین فروشگاه‌های نرم افزاری، مدتی می‌باشد که توجه قانون گذاران را جلب نموده است.

همچنین بخوانید:

با نبردی که بین اپل و اپیک گیمز رخ داد، اپل تغییراتی را در اپ استور ایجاد کرد. این کمپانی به توسعه دهندگان اجازه قرار دادن لینک برای هدایت به صفحه پرداخت خارجی را داد. با این حال، طبق قوانین کره جنوبی توسعه دهندگان باید بتوانند که مستقیما سیستم پرداخت دلخواه خود را در برنامه قرار دهند. البته این اصلاحیه تا این لحظه اجرایی نشده است.

در همین حال اپل همچنان از سیستم پرداخت درون برنامه‌ای خود دفاع می‌کند و آن را مطمئن‌ترین و امن‌ترین راه برای خرید مشتریان می‌داند. اپل ترجیح می‌دهد که سیاست‌های اپ استور در سراسر جهان یکسان باشند. این اصلاحیه قانون مربوط به کره جنوبی است و احتمالا فقط در اپ استور همین کشور اجرایی می‌شود اما می‌تواند واکنش‌های زنجیره‌ای را در سراسر جهان داشته باشد و برای اپل و گوگل گران تمام شود.

از طريق رویترز
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.