مک بوک پرو جدید با صفحه نمایش mini-LED و نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز همراه است

شایعات زیادی در مورد مک بوک پرو بازطراحی شده وجود دارد. تغییرات این دستگاه به سخت افزار و پردازنده M1X محدود نمی‌شود. انتظارات برای این مک بوک پرو جدید بسیار زیاد است و یک شایعه جدید، به انتظارات می‌افزاید.

راس یانگ، مدیر Display Supply Chain Consultants، سال‌ها در زمینه صفحه نمایش تجربه دارد. در توییتر گفته که می‌توان انتظار چند چیز متفاوت را داشت. اول اینکه کامپیوترهای جدید اپل از صفحه نمایش mini-LED بهره می‌برند که از همان تکنولوژی آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی ۲۰۲۱ برخوردار است.

نکته بعدی در مورد صفحه نمایش مک بوک پرو ۲۰۲۱، نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی برای آن است. این نشان می‌دهد که اپل قصد دارد از بازاریابی برند ProMotion استفاده کند، قابلیتی که در آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس نیز شاهد آن بوده‌ایم.

او در توییت بعدی که خود تاکید کرد که منظورش مدل‌های جدید مک بوک پرو است که در هفته آتی معرفی می‌شود. وی ادعا کرده که این ویژگی‌های صد در صد تایید شده هستند، اگر چه چیزی از سمت اپل طبیعتا تایید نشده است.

یانگ در ادامه صحبت‌های خود گفته که تامین کنندگان صفحه نمایش مک بوک پرو جدید، همان تولید کنندگان صفحه نمایش برای آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی ۲۰۲۱ هستند و این یعنی، شارپ و الجی صحفه نمایش mini-LED مک بوک پرو جدید را تولید می‌کنند. البته اینکه اپل نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی را امسال به مک بوک پرو بیاورد، کمی بعید است و بیشتر احتمال استفاده از mini-LED با نرخ تازه سازی ۶۰ هرتز وجود دارد.

با این حال یک نکته مهم دیگر نیز در این میان وجود  دارد: تغییرات متعدد، در قیمت نهایی محصول چه تاثیری دارند؟ زمان زیادی نباید منتظر باشم تا از صحت این اطلاعات و قیمت مک بوک پرو بعدی مطلع شویم. اپل ۲۶ مهر ساعت ۲۰:۳۰ رویداد Unleashed را برگزار می‌کند که انتظار می‌رود در آن مک‌های جدید رونمایی شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.