رستوران زنجیره‌ای مک‌دونالد به کارکنان جدیدش آیفون هدیه می‌دهد!

استخدام کارکنان با وجود بیماری همه گیر کرونا، کار ساده‌ای نیست و صاحبان مشاغل به دنبال روش‌های جدید و نوآورانه برای ایجاد انگیزه در کارکنان هستند. رستوران مک‌دونالد واقع در ایلینوی، به افرادی که حداقل شش ماه در آن‌جا به کار خود ادامه دهند، یک آیفون رایگان هدیه می‌دهد.

مک‌دونالد این مسئله را با نصب یک بنر اعلام کرده است. دریافت آیفون به عنوان هدیه البته شرایطی دارد که یکی از آن‌ها حضور حداقل شش ماهه در این شغل است.

صنعت فست فود در آمریکا با کمبود پرسنل روبرو است. تحلیلگران دلیل این مسئله را دستمزد پایین، نگرانی‌های بهداشتی، نیازهای مراقبت از کودکان و از همه مهمتر، مزایای بی‌کاری می‌دانند. به نظر می‌رسد افراد کار در فست فود‌های زنجیره‌ای که با خطر انداختن زندگیشان همراه است را انتخاب نمی‌کنند.

آیفون رایگان مک‌دونالد

آیفون یک پاداش خوب برای کارکنان وفادار است. این می‌تواند به کارکنان انگیزه دهد که مدت بیشتری را بمانند و تعهد بهتری نسبت به کار داشته باشند. آیفونی که در بنر به چشم می‌خورد دارای تاچ آیدی است که احتمالا آیفون SE یا آیفون ۸ باشد. البته شاید هم مدل دیگری باشد و طراح بنر دقت خاصی برای انتخاب عکس آیفون به خرج نداده است.

کمبود نیروی شغلی فقط به همین شعبه مک‌دونالد محدود نمی‌شود. به طور مثال یک شعبه دیگر در تمپا، هر فردی که برای مصاحبه شغلی برود، ۵۰ دلار هدیه می‌گیرد! برخی از رستوران‌ها به خاطر کمبود کارگر مجبور به کاهش زمان کار و تعطیل کردن سرویس دهی می‌شوند. برخی دیگر نیز این کمبود نیرو را با محدود کردن منوی رستوران جبران می‌کنند. آیا شما حاضر به کار در مک‌دونالد آمریکا با دریافت آیفون به عنوان هدیه هستید؟ 🙂

از طريق Patch
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.