دوربین ماکرو آیفون ۱۳ پرو : چگونه از آن استفاده کنیم؟

یکی از مزیت‌های تلفن‌های پرچمدار اندرویدی نسبت به آیفون، دوربین ماکرو آن‌ها بود. حالا با آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس، امکان عکاسی و فیلمبرداری ماکرو با دوربین آیفون نیز وجود دارد. عکاسی ماکرو به طور معمول به ثبت تصویر از سوژه‌های کوچک در نمای نزدیک می‌گویند.

امکان ثبت تصویر و فیلم ماکرو به لطف حضور دوربین اولترا واید جدید می‌باشد که اپل در مدل‌های پرو آیفون ۱۳ قرار داده است. در این دوربین، برای اولین بار در آیفون، امکان فوکوس خودکار وجود دارد که باعث شده اپل بتواند حالت ماکرو را به آن اضافه نماید.

متاسفانه آیفون ۱۳ معمولی و مینی دارای دوربین سوپرواید متفاوتی هستند که از فوکوس خودکار پشتیبانی نمی‌کند و این یعنی تصویربرداری ماکرو در آن‌ها وجود ندارد.

حالت ماکرو در دوربین آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس چگونه کار می‌کند؟

مثل همیشه اپل همه چیز را بسیار ساده ارائه کرده است. بعد از باز کردن برنامه دوبین، کافی است که دوربین آیفون خود را به یک شیء مناسب نزدیک کنید تا تلفن به صورت خودکار به حالت مایکرو برود.

حالت ماکرو از لنز اولترا واید استفاده می‌کند، بنابراین اگر می‌خواهید مطمئن شوید که به حالت ماکرو می‌روید، می‌توانید ابتدا روی گزینه ۰.۵X بزنید تا دوربین اولترا واید باز شود و سپس تلفن خود را به سوژه نزدیک کنید. حالت ماکرو از فاصله دو سانتی کار می‌کند که پیشرفت بزرگی نسبت به آیفون قبلی محسوب می‌شود، چون نهایتا امکان فوکوس از فاصله ۱۰ سانتی را داشت.

در ادامه نیز می‌توانید چند نمونه عکس ماکرو گرفته شده با آیفون ۱۳ پرو را مشاهده نمایید. (تصاویر برای بارگذاری سریع‌تر صفحه، فشرده سازی شده‌اند که کمی از کیفیت آن‌ها کاسته است).

نمونه عکس آیفون 13 پرو و پرو مکس

تصویر برداری ماکرو با آیفون

آموزش ثبت فیلم ماکرو با دوربین آیفون 13 پرو

برای به دست آوردن ایده‌های بیشتر از این نوع سبک عکاسی هم کافی است عبارت macro photography ideas را در گوگل جستجو کنید.

از طريق PhoneArena
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.