ویژگی های تایید شده مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی ۲۰۲۱ بر اساس شایعات

اپل روی مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی بازطراحی شده که اواخر سال جاری میلادی رونمایی می‌گردند، کار می‌کند. اطلاعات زیادی در مورد نسل بعدی مک بوک پرو اپل منتشر شده که به ما یک نمای کلی از محصول آینده این شرکت داده است. در ادامه خلاصه‌ای از ویژگی های تایید شده مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی ۲۰۲۱ را داریم.

اپل هر ۵ تا ۶ سال یکبار، مک بوک پرو را بازطراحی می‌کند. آخرین باری که تغییرات اساسی را در طراحی مک بوک پرو شاهد بودیم، به سال ۲۰۱۶ برمی‌گردد. بنابراین بازطراحی این محصول در سال ۲۰۲۱ مطابق رویه معمول این شرکت است.

همچنین بخوانید:

آنچه که در این سری مهم است، اپل کل خانواده مک بوک پرو را با تراشه M خود روانه بازار می‌کند. این تغییر منجر به جهش قابل توجه در عملکرد و عمر باتری می‌شود، مانند چیزی که در سایر مک‌ها مبتنی بر تراشه سری M دیده‌ایم. بیاید نگاهی به ویژگی های تاییید شده مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی ۲۰۲۱ داشته باشیم.

۱- طراحی جدید

شایعات حاکی از آن است که اپل ار طراحی جدیدی در مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی ۲۰۲۱ استفاده می‌کند. این طراحی مطابق با زبان طراحی آیفون ۱۲ و آیپد پرو خواهد بود.

به غیر از لبه‌های صاف‌تر، تغییر دیگری برای طراحی مشخص نیست اما با توجه به شایعات متعدد و طراحی قدیمی مک بوک پرو، منتظر تغییر هستیم.

۲- پورت HDMI و اسلات کارت SD

اپل از پورت‌های USB-C در بازطراحی سال ۲۰۱۶ خود استفاده کرد که باعث ناراحتی کاربران گردید. حالا که طی این چند سال کاربران به زندگی با مبدل عادت کرده‌اند، اپل قصد دارد مجددا پورت HDMI و اسلات کارت SD را به مک بوک پرو باز گرداند.

افزودن شیار برای کارت حافظه برای کاربران حرفه‌ای حوزه عکس و فیلم مفید است، چون می‌توانند مستقیما تصاویر و ویدیوها را از کارت حافظه به مک منتقل کنند و نیازی به مبدل ندارند.

قابلیت های مک بوک پرو 2021

۳- مگ سیف

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در سال ۲۰۱۶ شاهد حذف آن بودیم، پورت مغناطیسی مگ سیف بود. اکنون USB-C رایج شده ولی مگ سیف مزایای خود را دارد. طبق شایعات فعلی، اپل قصد بازگرداندن مگ سیف را به مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید دارد.

به احتمال زیاد اپل از پورت سال ۲۰۱۶ استفاده نخواهد کرد و از پورت مگ سیف آیمک M1 الهام می‌گیرد.

۴- تراشه M1x

یکی از مهمترین ویژگی‌های مک بوک پرو ۱۶ و ۱۴ اینچی بازطراحی شده، تراشه M1x است. این نسخه قوی‌تر تراشه M1 می‌باشد که در مک بوک ایر و مک بوک پرو ۱۳ اینچی استفاده شده است. با بهبود عملکرد و کارایی تراشه M1، تراشه M1x به طور کلی در دنیایی مجزا خواهد بود!

طبق گزارشات، تراشه M1x دارای پردازنده ۱۰ هسته‌ای و پردازنده گرافیکی ۱۶ و ۳۲ هسته‌ای می‌باشد.

تراشه سری M اپل

۵- عمر باتری طولانی‌تر

با روی کار آمدن تراشه M1x در مک بوک پرو ۱۶ و ۱۴ اینچی، تقریبا بدیهی است که ما شاهد بهبود عمده عمر باتری خواهیم بود. عمر باتری اعلام شده از سوی اپل شاید جهش بزرگی را نشان ندهد، اما در زندگی واقعی این افزایش عمر محسوس خواهد بود.

مک بوک ایر و مک بوک پرو M1 نمونه‌های کامل این مورد هستند. در مقایسه با همتایان اینتلی خود، زمانی که برای کارهایی مانند ویرایش عکس و فیلم مورد استفاده قرار می‌گیرند، عمر باتریشان به طور قابل توجهی بالاتر است.

همچنین بخوانید:

۶- صفحه نمایش Mini-LED

بعد از استفاده از فناوری Mini-LED در Pro Display XDR، اپل امسال آن را روی آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی نیز پیاده سازی کرد. اکنون طبق شایعات، اپل قصد استفاده از پنل‌های Mini-LED برای صفحه نمایش مک بوک پرو ۱۶ و ۱۴ اینچی را دارد.

در مقایسه با پنل‌های LCD معمول، پنل‌های Mini-LED با حداکثر روشنایی بالاتر، رنگ مشکی عمیق‌تر، کنتراست بهتر و … همراه هستند. البته این پنل‌ها مصرف برق بیشتری را دارند که حضور تراشه M1x، آن را جبران خواهد کرد.

همچنین صفحه نمایش مک بوک پرو ۱۴ اینچی نسبت به نسل قبلی حاشیه‌های کمتری دارد، مانند چیزی که در مک بوک پرو ۱۶ اینچی شاهد هستیم.

مک بوک ایر M1

۷- حذف تاچ بار

نوار لمسی مک بوک پرو بازخورد خوبی از سمت کاربران نداشت. با وجود اینکه از سال ۲۰۱۶ اپل به دنبال بهبود عملکرد این نوار بود که کاربران از آن استفاده زیادی بکنند، اما موفق نشد. طبق شایعات اپل تاچ بار را حذف می‌کند که بسیار منطقی است. چون واقعا پیشرفت چندانی را در عملکرد مک بوک پرو ایجاد نکرده و فقط هزینه تولید را بالا برده است.

تاچ بار یا نوار لمسی مک بوک پرو

آیا منتظر مک بوک پرو جدید ۱۴ و ۱۶ اینچی هستید؟ فکر می‌کنید عملکرد تراشه M1X تا چه حد بهتر شده است؟ به نظر شما چه ویژگی باید به مک بوک پرو ۲۰۲۱ اضافه شود؟

از طريق iPhoneHacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.