مدل پایه مک بوک پرو ۲۰۲۱ دارای ۱۶ گیگابایت رم و ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی است

اپل قرار است مک بوک پرو ۱۴ اینچی و ۱۶ اینچی جدید را در رویداد Unleashed در ۲۶ مهر ماه معرفی کند. به تازگی اطلاعات جدیدی از مک بوک پرو ۲۰۲۱ و مشخصات مدل پایه آن منتشر شده است.

یکی از افرادی که سابقه خوبی در انتشار اطلاعات این چنینی دارد، با یوزر @dylandkt در توییتر فعالیت می‌نماید. وی گفته که مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی بعد با صفحه نمایش mini-LED که حاشیه‌های کوچکتری دارند، همراه است و عبارت MacBook Pro از پایین صفحه نمایش حذف می‌گردد. این مک‌ها با دوربین فیس تایم HD معرفی می‌شوند که دارای رزولوشن ۱۰۸۰p هستند. حضور این دوربین، بهبود قابل ملاحظه‌ای را در کیفیت تماس‌های ویدیویی با مک بوک ایجاد می‌کند، به خصوص که حضور تراشه M1X می‌تواند پردازش تصویر را بهتر نماید.

همچنین بخوانید:

مدل پایه مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی ۲۰۲۱ ، با ۱۶ گیگابایت رم و ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی SSD همراه هستند. تراشه M1X استفاده شده در هر دو مدل، دارای پردازنده و پردازنده گرافیکی مشابهی می‌باشند.

مشخصات مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی:

  • صفحه نمایش mini-LED
  • حاشیه‌های کوچکتر صفحه نمایش
  • حذف لوگوی مک بوک پرو از پایین صفحه نمایش
  • دوربین وبکم ۱۰۸۰p
  • حداقل رم ۱۶ گیگابایت و حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایت
  • استفاده از تراشه M1X مشابه در هر دو مدل ۱۴ و ۱۶ اینچی
  • آداپتور شارژ جدید

اپل از یک آداپتور شارژ جدید نیز با مک بوک‌های خود رونمایی می‌کند. طبق شایعات، احتمالا ما با یک شارژر مبتنی بر مگ سیف روبرو خواهیم شد. شاید اپل از آداپتور شارژر مشابه آیمک ۲۴ اینچی ۲۰۲۱ استفاده کند که دارای پورت اترنت نیز می‌باشد.

در مورد قیمت، دیلان معتقد است که تفاوت چندانی بین مدل‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی وجود ندارد، چون فقط از نظر اندازه صفحه نمایش با یکدیگر فرق می‌کنند. ظاهرا اپل قصد دارد از استراتژی آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس استفاده کند: عملکرد و ویژگی‌های کلیدی یکسان ولی با اندازه صفحه نمایش و عمر باتری متفاوت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.