دوربین اولترا واید آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس، دارای فوکوس خودکار است

مینگ-چی کو، تحلیلگر اپل، در آخرین یادداشت خود می‌گوید که دوربین اولترا واید آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس، بسیار پیشرفت خواهند کرد و اپل ویژگی فوکوس خودکار را به دوربین فوق عریض این دو دستگاه می‌آورد.

در حال حاضر سری آیفون ۱۲، دارای فوکوس ثابت برای دوربین فوق عریض یا همان اولترا واید است. بسیاری از گوشی‌های هوشمند اندرویدی، دارای فوکوس خودکار برای دوربین اولترا واید هستند. این لنزها معمولا قابلیت فوکوس ماکرو را ارائه می‌دهند که برای تصویر برداری اجسام از نزدیک است.

همچنین بخوانید:

به نظر نمی‌رسد آیفون ۱۳ تغییرات رادیکالی را نسبت به آیفون ۱۲ تجربه کند، اما پیشرفت‌های مهمی در قسمت دوربین حاصل می‌شود. جدای از فوکوس خودکار برای دوربین اولترا واید، کو در گذشته گفته بود که اپل از لنزهای بزرگتری در سری آیفون ۱۳ استفاده می‌کند که به دامنه پویا و عکاسی در نور کم، کمک شایانی می‌کند.

لرزشگیر سنسور شیفت نیز در تمامی مدل‌های آیفون ۱۳ استفاده می‌شود. این ویژگی در حال حاضر فقط در آیفون ۱۲ پرو مکس یافت می‌گردد. شایعه شده که جدای از فوکوس خودکار، اپل از لنز عریض‌تری با دیافراگم f/1.8 استفاده می‌کند. این تغییر می‌تواند به بهبود چشمگیر کیفیت تصاویر در شرایط نور کم دوربین اولترا واید کمک کند. همچنین انتظار می‌رود که آیفون ۱۳ پرو از دوربین تله فوتو ۶۵ میلی متری آیفون ۱۲ پرو مکس برای زوم ۲.۵ برابرای بهره ببرد.

مدل‌های ساختگی از سری آیفون ۱۳ نشان می‌دهند که تغییرات جزئی در ظاهر این محصولات رخ می‌دهد. سری آیفون ۱۳ ضخیم‌تر از نسل قبلی است و باتری بزرگتری را به همراه دارد. انتظار می‌رود که اپل از تراشه A15 بایونیک ۵ نانومتری+ کمپانی TSMC به همراه مودم سریعتر ۵G در سری آیفون ۱۳ استفاده کند. شایعات حاکی از آن است که آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس، با صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی اولد همراه هستند و دو مدل دیگر از نمایشگرهای ۶۰ هرتزی بهره می‌برند.

از طريق MacRumors
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.