استفاده از لنزهای پنکیک منجر به کوچک و سبک شدن هدست اپل می‌گردد

تحلیلگر اپل، مینگ-چی کو، معتقد است که اولین هدست AR/VR اپل که در اواخر سال جاری میلادی رونمایی می‌شود، دارای دو لنز پنکیک ۳P می‌باشد. استفاده از این نوع لنزها باعث می‌شود هدست طراحی سبک‌تر و فشرده‌تری داشته باشد.

لنزهای پنکیک دارای طراحی تاشو برای بازتاب نور بین نمایشگر و لنز هستند، این اپل را قادر می‌سازد که وزن و ضخامت هدست آینده خود را کاهش دهد.

این تحلیلگر همچنین بر این باور است که هدست AR/VR اپل تا پایان سال ۲۰۲۲ عرضه می‌شود و انتظار می‌رود که عرضه آن در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ افزایش یابد.

در ماه‌های اخیر شایعات در مورد هدست AR/VR اپل افزایش یافته و منابع و گزارشات متعددی از عرضه آن در اواخر سال ۲۰۲۲ خبر می‌دهند. شایعات اخیر ادعا می‌کنند که این هدست از سه صفحه نمایش بهره می‌برد و دو پنل میکرو اولد و یک پنل امولد در آن استفاده شده است. سونی مسئول تامین پنل‌های میکرو اولد است و پنل‌های امولد نیز احتمالا توسط سامسونگ تامین شوند.

کو قبلا گفته بود که هدست AR اپل می‌تواند با حسگرهای سه بعدی، حرکات و اشیاء را تشخیص دهد. او همچنین بر این باور است اپل یک هدست بسیار بهتر در سال ۲۰۲۴ به عنوان نسل دوم معرفی خواهد کرد. علاوه بر این، این تحلیلگر ادعا کرده که تراشه داخل هدست AR دارای قدرت محاسباتی مانند مک M1 است که به آن اجازه می‌دهد به طور مستقل کار کند.

همچنین بخوانید:

در مورد قیمت گذاری این هدست نیز گفته می‌شود که برچسب نسبتا گرانی دارد و حدود ۳۰۰۰ دلار خواهد بود. قیمت بالا باعث می‌شود که خرید این محصول برای اغلب مصرف کنندگان امکان پذیر نباشد؛ ظاهرا اپل برای نسل اول، توسعه دهندگان و مشتریان رده بالا را هدف قرار می‌دهد و بعد از تکمیل شدن اکو سیستم، با نسل دوم کاربران بیشتری را به تهیه هدست مجاب می‌کند.

از طريق MacRumors
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.