Focus ؛ نگاهی به یکی از مهمترین ویژگی‌های iOS 15

iOS 15 یک ویژگی جالب برای مدیریت نوتیفکیشن‌ها دارد. ویژگی Focus که به فارسی تمرکز معنی می‌شود، به کاربر امکان انتخاب حالت خاصی را می‌دهد که بر اساس آن اپلیکیشن‌های نمایش داده شده، نوتیفکیشن‌ها و موارد دیگر مدیریت می‌شوند.

به عنوان مثال فرض کنید که در حال کار هستید و حالت Work را انتخاب می‌کنید. بر این اساس دیگر اپلیکیشن شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و توییتر روی صفحه شما ظاهر نمی‌شوند و نوتیفکیشن‌های برنامه EPSN برای اعلام قهرمان مسابقات ورزشی تمرکز شما را به هم نمی‌زند. حالت خواب نیز همه چیز را، به غیر از ارتباطات مهم، ساکت می‌کند.

تمرکز روی هدف : کاربرد ویژگی Focus در بازی، کار، خواب و …

می‌توان حالت‌های فوکوس را بر اساس زمان یا موقعیت مکانی تعریف کنید. شما می‌توانید دریافت پیام را در حالت خواب غیرفعال کنید و این مسئله به کسانی که از طریق آیمسیج بخواهند به شما پیام دهند، اطلاع داده می‌شود. البته فرستنده می‌تواند با این وجود همچنان به شما پیام مورد نظرش را ارسال کند ولی دریافت آن پیام، مزاحمتی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

Focus را می‌توان از گزینه‌های پیشفرض تعیین شده انتخاب کرد یا نسخه سفارشی آن را ایجاد کنید. وقتی قصد سفارشی سازی فوکوس را دارید، سیستم عامل با استفاده از هوش مصنوعی، پیشنهادات مناسب عملکرد شما را ارائه می‌دهد و به شما نشان می‌دهد که به کدام افراد و اپلیکیشن‌ها، بهتر است دسترسی دهید. پیشنهادات Focus بر اساس تعامل کاربر با سیستم عامل است، به طور مثال زمان بیدار شدن و خوابیدن می‌تواند روی پیشنهادات این ویژگی تاثیر گذار باشد. وقتی یک حالت فوکوس را روی دستگاه خود تنظیم می‌کنید به طور خودکار روی سایر دستگاه‌های متصل به همان آیکلاد نیز اعمال می‌شود.

فوکوس Do Not Disturb را به سطح جدیدی می‌برد

اگر این ویژگی شما را به یاد Do Not Disturb درست است، فوکوس نسخه پیشرفته‌تر Do Not Disturb است که می‌تواند تمرکز کاربر را در شرایط مختلف حفظ کند و قطعا بسیاری از کاربران منتظر آن هستند.

از سایر ویژگی‌های iOS 15 می‌توان به حالت پرتره برای فیس تایم اشاره کرد. همچنین با قابلیت SharePlay می‌توانید محتوای مشترکی را با دوستانتان از طریق فیس تایم مشاهده کنید و یا به موسیقی‌های اپل موزیک گوش کنید. برنامه ولت نیز، در iOS 15 پیشرفت قابل توجهی را داشته است و انواع مختلف کلید و مدارک دیجیتال را پشتیبانی می‌کند. الترا واید در iOS 15 گسترده‌تر شده و امنیت باز کردن قفل با آیفون و یا استارت زدن خودرو از طریق گوشی هوشمند، بیشتر شده است. شما می‌توانید با مراجعه به این لینک با تمامی قابلیت‌ها و ویژگی‌های iOS 15 آشنا شوید.

از طريق PhoneArena
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.