تمام مدل‌های آیفون ۱۴ از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی ProMotion بهره می‌برند

اپل قصد دارد سرانجام با سری آیفون ۱۳، از صفحه نمایش‌های ۱۲۰ هرتزی در گوشی هوشمند خود استفاده کند. این قابلیت سال جاری به مدل‌های پرو آیفون ۱۳ اضافه خواهد شد و طبق گزارش جدید، اپل صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی ProMotion را به تمامی مدل‌های آیفون ۱۴ اضافه خواهد کرد.

ابتدا گفته می‌شود از سری ۱۲ اپل صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی را به آیفون اضافه می‌کند اما ظاهرا این اتفاق به خاطر عدم رضایت اپل از کیفیت، رخ نداد. طبق گزارشات متعدد، صفحه نمایش‌های ۱۲۰ هرتزی فقط به آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس اضافه خواهد شد و آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی از صفحه نمایش ۶۰ هرتزی بهره خواهند برد.

همچنین بخوانید:

کمپانی سامسونگ در حال حاضر مشغول به تولید پنل‌های ۱۲۰ هرتزی برای صفحه نمایش نسل بعدی آیفون است.

اپل در سال ۲۰۲۲ قصد تغییر در سری آیفون را دارد. مدل مینی حذف خواهد شد و یک مدل میان رده ۶.۷ اینچی جای آن را خواهد گرفت. همراه با این تغییر، اپل صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی را به مدل‌های معمولی آیفون نیز اضافه خواهد کرد و کل سری آیفون ۱۴ با صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی همراه خواهند بود.

الجی که در حال حاضر پنل‎‌های LTPS 60 هرتزی را تولید می‌کند، خط تولید خود را به تولید پنل‌های LTPO مشغول خواهد کرد. با این تغییر تامین کنندگان می‌توانند پنل‌های مورد نیاز آیفون ۲۰۲۲ را به دست اپل برسانند.

اپل همیشه عادت دارد که یک ویژگی را به مدل‌های پرو محدود کند و سال بعد به مدل‌های معمولی نیز همان ویژگی اضافه خواهد شد. به طور مثال سال گذشته لرزشگیر سنسور شیفت فقط در آیفون ۱۲ پرو مکس استفاده شد اما طبق گزارشات، امسال تمامی مدل‌های آیفون با این سنسور همراه هستند.

از طريق The Elec
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.