تمام مدل‌های آیفون ۱۳ از لرزشگیر سنسور شیفت بهره می‌برند

به گزارش دیجی تایمز، تمامی مدل‌های آیفون ۱۳ از لرزشگیر سنسور شیفت بهره می‌برند. انتظار می‌رود که تقاضای آیفون برای موتورهای کوئل صوتی (VCM)، بیش از تلفن‌های اندرویدی باشد. VCM یک قطعه حیاتی در سیستم لرزشگیر سنسور شیفت است که افزایش تقاضای رخ داده، نشان از استفاده گسترده‌تر از آن دارد.

در حال حاضر فقط آیفون ۱۲ پرو مکس مجهز به لرزشگیر سنسور شیفت است. این لرزشگیر دقت بالاتری را نسبت به لرزشگیرهای معمولی دارد و برای خنثی کردن لرزش به جای لنز، کل سنسور حرکت می‌کند. سایر مدل‌های آیفون ۱۲ از سنسور شیفت بهره نمی‌برند. البته دیجی تایمز در گذشته نیز خبر از حضور سنسور شیفت در تمامی آیفون‌های ۲۰۲۱ داده بود.

سازندگان VCM عمدتا تولیدات خود را برای گوشی‌های اندرویدی در نیمه اول سال میلادی تحویل می‌دهند، اما با توجه به اینکه تمامی مدل‌های آیفون ۱۳ به لرزشگیر نوری سنسور شیفت مجهز هستند، اغلب تولیدات در نیمه دوم سال میلادی برای آیفون خواهند بود. به گفته منبع، به تولید کنندگان گفته شده که ظرفیت خود را ۳۰ تا ۴۰ درصد برای پاسخگویی به تقاضای قطعه برای آیفون، افزایش دهند.

اگر گزارش دیجی تایمز برای حضور سنسور شیفت در تمامی مدل‌های آیفون ۱۳ درست باشد، پس انتظار می‌رود تقاضا برای VCM سه تا چهار برابر رشد کند. البته امیدواریم حضور این سنسور منجر به افزایش قیمت مدل‌های مختلف آیفون ۱۳ نشود.

انتظار می‌رود که اپل سری آیفون ۱۳ را در شهریور ماه سال جاری معرفی کند. طبق شایعات، ناچ یا همان بریدگی صفحه نمایش آیفون ۱۳ به لطف تراشه کوچکتر فیس آیدی، حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر می‌شود. آیفون ۱۳ همچنین ممکن است از یک صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی همیشه روشن بهره ببرد. در سایر گزارشات به افزایش ظرفیت آیفون ۱۳ تا ۱ ترابایت اشاره شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.