گران‌ترین آیفون اپل ؛ آیفون ۱۳ پرو با حافظه داخلی ۱ ترابایت

حافظه داخلی ۱ ترابایت برای سری آیفون ۱۳ از جمله شایعاتی بود که محقق شد. همانطور که انتظار می‌رفت این حافظه داخلی فقط در مدل‌های پرو حضور دارد و البته آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس با حافظه داخلی ۱ ترابایت، گران‌ترین آیفون‌های تولیدی اپل محسوب می‌شوند.

حافظه داخلی ۱ ترابایتی، یکی از مواردی است که مدل‌های پرو را از آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی متمایز می‌کند. از سایر تفاوت‌ها می‌توان به نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی، گرافیک قوی‌تر، باتری بزرگ‌تر و البته دوربین تله فوتو اشاره داشت.

خب ۱ ترابایت چقدر است؟ ۱ ترابایت تقریبا ۱۰۰۰ گیابایت یا ۱۰۰۰۰۰۰ مگابایت است. اما برای برخی افراد شاید این اعداد چندان قابل درک نباشند. در ۱ ترابایت می‌توان تقریبا ۲۵۰ هزار عکس گرفته شده با دوربین ۱۲ مگاپیکسلی، یا ۶.۵ میلیون صفحه سند مانند فایل‌های آفیس، PDF و …ذخیره کرد.

همچنین بخوانید:

اما چنین ظرفیتی وافعا کاربرد دارد؟ این حافظه برخی از کاربران حرفه‌ای را هدف قرار گرفته است. بسیار از عکاسان و سینماگران، از تلفن هوشمند خود به عنوان دوربین ثانویه استفاده می‌کنند چون همیشه همراهشان است و اندازه مناسبی دارد.

قبلا نیز ما تلفن‌های هوشمند با حافظه داخلی ۱ ترابایت و حتی بیشتر داشته‌ایم که می‌توان به گلکسی نوت ۱۰+ و یا Asus ROG Phone 2 Ultimate Edition اشاره کرد. اما این اولین بار است که آیفون با چنین ظرفیت بالایی عرضه می‌شود و یک خبر خوب برای کاربران حرفه‌ای این گوشی هوشمند است.

یکی دیگر از تغییرات خوب در زمینه حافظه داخلی، حذف گزینه ۶۴ گیگابایت است و دیگر خبری از آیفون‌های جدید با این حافظه داخلی نیست. مدل پایه سری آیفون ۱۳ با حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایت عرضه می‌شود و ما مدل‌های ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی را نیز در دسترس داریم. با حذف گزینه ۶۴ گیگابایتی، قیمت مدل پایه نیز با حافظه ۱۲۸ گیگابایت، مناسب‌تر است.

قیمت مدل‌های مختلف سری آیفون ۱۳ به شرح زیر است (قیمت‌ها به دلار درج شده‌اند):

  • آیفون ۱۳ مینی: ۶۹۹/۱۲۸GB, 799/256GB, 999/512GB
  • آیفون ۱۳: ۷۹۹/۱۲۸GB, 899/256GB, 1099/512GB
  • آیفون ۱۳ پرو: ۹۹۹/۱۲۸GB, 1099/256GB, 1299/512GB, 1499/1TB
  • آیفون ۱۳ پرو مکس: ۱۰۹۹/۱۲۸GB, 1199/256GB, 1399/512GB, 1599/1TB

هر چهار مدل در تاریخ ۲ مهر ماه در بازار جهانی عرضه می‌شوند و تا اواخر مهر ماه هم با قیمت نسبتا منطقی در بازار ایران یافت می‌گردند.

از طريق PhoneArena
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.