ترس از نحسی عدد ۱۳ : ۷۴ درصد کاربران خواهان نام متفاوتی برای آیفون ۱۳ هستند

طبق شایعات مختلف، آیفون ۲۰۲۱ به عنوان آیفون ۱۳ نام گذاری خواهد شد. با این حال در بسیاری از نقاط جهان معتقدند که عدد ۱۳ بدشانسی می‌آورد و شاید همین موضوع بتواند روی فروش نسل بعدی آیفون تاثیر منفی بگذارد!

طبق نظر سنجی انجام شده از سوی SellCell، حدود ۱۸.۳ درصد کاربران اپل از خرید آیفون ۱۳ به خاطر نام گذاری آن منصرف می‌شوند. سیزده هراسی ترس غیرمنطقی از عدد ۱۳ است که در فرهنگ و کشورهای مختلف وجود دارد.

در این نظرسنجی از پاسخ دهندگان خواسته شده نام مورد نظرشان را برای آیفون نسل بعدی انتخاب کنند. اکثر آن‌ها (۳۸%) آیفون ۲۰۲۱ را انتخاب کردند و آیفون ۱۳ با ۲۶ درصد در حایگاه دوم قرار گرفت. آیفون ۲۱ هم انتخاب ۱۶ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی بود. با این وجود، ۷۴ درصد شرکت کنندگان ترجیح می‌دهند که اپل نام متفاوتی را به جای آیفون ۱۳، برای نسل بعدی آیفون استفاده کند.

۶۴ درصد شرکت کنندگان گفتند که به جای خرید سری آیفون ۱۲، منتظر آیفون ۲۰۲۱ خواهند بود. این اولین باری نیست که به این مسئله پرداخته می‌شود و در گذشته هم داشتیم که اپل قصد دارد از نام آیفون ۱۳ استفاده نکند!

در این نظر سنجی همچنین از میزان هیجان کاربران درباره iOS 15 و iPadOS 15 پرسیده شده است و از آن‌ها خواسته شده که از ۱ تا ۵ میزان هیجان خود را مشخص کنند. فقط ۴ درصد از شرکت کنندگان عدد ۵ را انتخاب کردند و اکثر آن‌ها کمی هیجان زده شده‌اند. ویژگی‌های مورد علاقه کاربران به ترتیب قابلیت‌های جدید برنامه Wallet و بهبود Spotlight بوده است. ویجت‌های تعاملی و صفحه نمایش همیشه روشن، ویژگی‌های دلخواه کاربران حاضر در این رای گیری بودند که اپل آن‌ها را به iOS 15 اضافه نکرد.

اپل ویژگی‌های جدید متعددی را به iOS 15 اضافه کرده است اما به نظر می‌رسد اکثر مصرف کنندگان نسبت به آن‌ها هیجان ندارند. هدف افزودن این ویژگی‌ها بهبود تجربه کلی استفاده از آیفون، به جای ایجاد تغییرات رادیکالی بوده است.

بیش از سه هزار کاربر آیفون و آیپد در ایالات متحده آمریکا در این نظرسنجی مورد بررسی قرار گرفته‌اند. آیا به نظر شما عدد ۱۳ نحس است و می‌تواند جلوی خرید آیفون ۱۳ توسط شما را بگیرد؟

از طريق SellCell
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.