عملکرد تراشه A15 بایونیک آیفون ۱۳ بهتر از ادعاهای اپل است!

ظاهرا اپل با تراشه A15 بایونیک، تعهد خود را کاهش داده ولی در عمل بهتر ظاهر شده است. طبق بررسی دقیق AnandTech، عملکرد تراشه A15 اپل در حد پردازنده دسکتاپب جدید AMD با نام Ryzen 5 5950X می‌باشد!

در مراسم معرفی آیفون ۱۳، اپل ادعا کرد که A15 تا ۵۰ درصد سریع‌تر از رقبا می‌باشد و به نظر می‌رسد ادعای اپل فروتنانه بوده است!

طبق آزمایش AnandTech، پردازنده A15 از نزدیک‌ترین رقیب خود ۶۲ درصد سریع‌تر است. این مرجع گفته که پردازنده عملکرد محور چهار هسته‌ای A15، بسیار چشمگیر ظاهر شده است.

علاوه بر این، آزمایش نشان داده که این پردازنده از نظر کارآیی نیز بسیار موفق است. معمولا افزایش عملکرد پردازنده با از دست رفتن کارایی همراه است؛ با این حال طبق این گزارش اپل با افزایش عملکرد، مصرف انرژی را نیز کاهش داده است و A15 نسبت به A14 حدود ۱۷ درصد کارایی بیشتری دارد.

همچنین بخوانید:

در برخی از موارد خاص تراشه A15 اپل عملکرد بهتری نسبت به تراشه M1 مک و آیپد و همچنین تراشه Ryzen 5 5950X کمپانی AMD داشت! به طور کلی تراشه A15 نسبت به A14 حدود ۳۰ درصد سریع‌تر است.

عملکرد پردازنده گرافیکی A15 نیز فوق العاده است

تست پردازنده گرافیکی روی آیفون ۱۳ پرو نشان داد که تراشه A15 نسبت به نسل قبلی خود ۱۴ درصد سریع‌تر است.اوج عملکرد پردازنده گرافیکی A15، طبق این بررسی، تقریبا دو برابر نزدیک‌ترین رقیب می‌باشد و اپل در این زمینه نیز فروتنی به خرج داده است!

هیچ گوشی اندرویدی از نظر عملکرد پردازنده گرافیکی حتی نزدیک به آیفون ۱۳ هم نیست. بهترین گوشی اندرویدی از نظر پردازنده گرافیکی ZTE Axon 30 Ultra است که عملکردی نصف آیفون ۱۳ دارد! در بسیاری از موارد همچنان آیفون ۱۱ از بسیاری از دستگاه‌های اندرویدی سریع‌تر است.

در پایان این گزارش گفته شده که عملکرد A15 اپل مانند سال‌های گذشته نیست که ما به آن عادت کرده‌ایم اما یشرفت‌هایی حاصل شده که آن را به طور قابل توجهی نسبت به A14 بهتر کرده است.

به نظر می‌رسد که سامسونگ و کوالکام باید کارهای زیادی را برای نسل بعدی تراشه خود انجام دهند. نظر شما در این باره چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.