iPadOS 15 تا ۱۲ گیگابایت رم را در اختیار اپلیکیشن‌ها قرار می‌دهد

اپل همیشه دسترسی به رم را برای اپلیکیشن‌ها محدود می‌کند تا به عملکرد اصلی سیستم عامل آسیبی نرسد. در حال حاضر اپلیکیشن‌ها با iPadOS 15 می‌توانند تا ۱۲ گیگابایت از رم آیپد پرو ۲۰۲۱ را استفاده کنند، این عدد در گذشته ۵ گیگابایت بود!

اگر این محدودیت نباشد، ممکن است یک برنامه بیش از حد از رم استفاده کند و کارکرد اصلی سیستم عامل با مشکل مواجه می‌شود. تا قبل از iPadOS 15 برنامه و بازی‌ها باید طوری توسعه داده می‌شدند، که حداکثر ۵ گیگابایت رم در آیپد پرو ۲۰۲۱ در اختیارشان قرار گیرد.

در ۲۹ شهریور ماه نسخه نهایی iPadOS 15 در دسترس عموم قرار می‌گیرد. این افزایش دسترسی به رم در iPadOS 15، می‌تواند به عملکرد بهتر اپلیکیشن‌ها منجر شود و برنامه‌هایی که به خصوص برای ویرایش فیلم و عکس استفاده می‌شوند، آزادی عمل بیشتری داشته باشند. البته دسترسی به ۱۲ گیگابایت رم مختص به آیپد پرو M1 با ۱۶ گیگابایت رم است. سایر مدل‌های آیپد پرو M1 که دارای ۸ گیگابایت رم هستند، ۶ گیگابایت رم را در اختیار اپلیکیشن‌ها قرار می‌دهند.

همچنین بخوانید:

دسترسی بیشتر به رم برای برنامه‌های گرافیکی مانند طراحی، مدل سه بعدی سازی، ویرایش عکس و ویدیو، بسیار خوشایند است. این همچنین باعث بهبود عملکرد مولتی تسکینگ می‌شود و برنامه‌های بیشتری در پس زمینه باز می‌مانند. البته این دسترسی در دستگاه‌هایی با رم کمتر، طبیعتا پایین‌تر خواهد بود، به طور مثال آیپد مینی ۶ که جدیدا معرفی شده، بعید است دسترسی بیشتر از ۴ گیگابایت را در iPadOS 15 به برنامه و بازی‌ها بدهد.

از طريق اپل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.