iOS 15 : لاک اسکرین بازطراحی شده و قابلیت ردیابی غذا

فاصله چندانی تا معرفی iOS 15 در رویداد WWDC 2021 نداریم. حتی با وجود اینکه خیلی به معرفی آن نزدیک شده‌ایم، اما اطلاعات زیادی در مورد نسل بعدی سیستم عامل iOS درز نشده است. اپل برخلاف معرفی محصولات سخت افزاری خود، که شاهد درز انبوه اطلاعات هستیم، توانسته در نگهداری اطلاعات iOS 15 خوب عمل کند.

یک منبع تایید نشده به تازگی اطلاعاتی در مورد iOS 15 ارائه داده است. این اطلاعات از طریق Connor Jewiss که یک نویسنده مقالات حوزه تکنولوژی است، منتشر شده‌اند. Jewiss تصویری از iOS 15 منتشر نکرده اما ادعا می‌کند که این سیستم عامل را دیده است.

لاک اسکرین بازطراحی شده، سیستم اطلاعیه جدید و قابلیت ردیابی غذا

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی Jewiss، اپل قصد دارد سیستم ردیابی غذا مانند MyFitnessPal را به برنامه سلامتی خود اضافه کند. با این ویژگی می‌توانید غذای خود را در برنامه Health وارد کنید و کالری دریافتی را داشته باشید. با توجه به قابلیت‌های برنامه Health، با اضافه شدن کالری دریافتی شما، برنامه می‌تواند گزارش بسیار بهتری را به شما ارائه دهد.

این منبع گفته که اپل در حالت تاریک iOS 15 هم تغییراتی ایجاد می‌کند. جزئیاتی در این باره منتشر نشده اما ممکن است این تغییر امکان فعال کردن حالت تیره برای اپلیکیشن‌های خاص باشد. همچنین گفته شده اپل در سیستم نوتفیکیشن خود نیز تغییراتی را ایجاد می‌کند که البته در گزارش‌های گذشته هم این مورد مطرح شده بود.

در iOS 15 ما امکان تنظیمات مختلف را برای نوتفیکیشن‌ها داریم. به طور مثال یک اطلاعیه زمان خواب به صورت بی‌صدا ارسال می‌شود اما طی روز صدا دار است. اپل همچنین گروه بندی نوتیفیکیشن‌ها را در لاک اسکرین تغییر خواهد داد.

از سوی وب سایت iMore هم گزارش Jewiss تایید شده است. این وب سایت نیز می‌گوید که یک لاک اسکرین پیچیده‌تر با iOS 15 معرفی خواهد شد که می‌تواند تحقق آرزوی ما از طرح‌های مفهومی با ویجت‌های مختلف در لاک اسکرین باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.