بلومبرگ : تغییرات iOS 15 و iPadOS 15

طبق گزارش جدید بلومبرگ ، اپل در حال کار روی طراحی صفحه اصلی آیپد در iPadOS 15 است. علاوه بر این، لاک اسکرین هم به روز خواهد شد. همچنین در iOS 15 و iPadOS 15 پیشرفت‌هایی در زمینه حریم خصوصی رخ خواهد داد.

اپل در iOS 15 و iPadOS 15 کاربران را قادر می‌سازد که تنظیمات متفاوتی را با توجه به کاری که انجام می‌دهند برای اعلان‌ها انجام دهند. به طور مثال کاربران می‌توانند تعریف کنند که هنگام خواب، رانندگی، راه رفتن و … صدای اعلامیه‌ها پخش شود یا خیر. iOS 15 و iPadOS 15 با توجه به تنظیمات وضعیت، امکان پاسخگویی خودکار به پیام‌ها را نیز دارد. کاربران می‌توانند از لاک اسکرین و کنترل سنتر به این گزینه دسترسی داشته باشند.

این گزارش ادعا می‌کند که اپل روی بزرگترین به روزرسانی برای صفحه اصلی آیپد از سال ۲۰۱۰ کار می‌کند. همانند آیفون، اپل امکان اضافه کردن ویجت‌ها به صفحات آیپد را نقاط مختلف فراهم می‌کند. همچنین امکان تشکیل صفحات مختلف از ویجت‌ها امکان پذیر خواهد بود.

در حال حاضر حضور ویجت‌ها در آیپد فقط به صفحه اصلی محدود می‌شود و این متفاوت با چیزی است که ما در iOS 14 برای آیفون شاهد بودیم که امکان قرار دادن ویجت‌‌ها در هر نقطه‌ای را داریم.

اپل همچنین برنامه دارد که iMessage را ارتقا دهد که به یک شبکه اجتماعی تبدیل شود و بهتر و قابل رقابت با واتس اپ باشد. با این حال ویژگی‌های مربوطه هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارند و ممکن است حداقل در اولین نسخه iOS 15 و iPadOS 15 شاهد آن نباشیم.

ساکنین کوپرتینو روی ویژگی‌های جدید حریم خصوصی نیز کار می‌کنند. این شرکت همچنین روی قابلیتی کار می‌کند که لیست اپلیکیشن‌هایی که تقریبا مخفیانه اطلاعات را جمع می‌کند نمایش دهد.

طبق گزارش بلومبرگ، آپدیت macOS امسال نسبتا جزئی است. اپل در ۱۷ خرداد رویداد WWDC 2021 را برگزار می‌کند که در آن نسل بعدی iOS، iPadOS، macOS، watchOS و tvOS را شاهد خواهیم بود.

از طريق بلومبرگ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.