iOS 15.2 و iPadOS 15.2 منتشر شد [دانلود و تغییرات]

همانطور که انتظار می‌رفت، اپل نسخه نهایی iOS 15.2 و iPadOS 15.2 را منتشر کرد. در این آپدیت چندین تغییر مهم رخ داده و باگ‌های متعددی رفع شده‌اند.

عرضه نسخه نهایی iOS 15.2 و iPadOS 15.2 پس از ۴ نسخه آزمایشی و ۲ نسخه RC صورت گرفت. در iOS 15.2 چندین ویژگی که اپل در WWDC 2021 معرفی کرد، حضور دارند. این ویژگی‌ها شامل گزارش حریم خصوصی اپلیکیشن‌ها، ایمنی ارتباطات در مسیج و … است. با رفتن به مسیر  Settings -> General -> Software Update می‌توانید از طریق خود دستگاه اقدام به دریافت و نصب این آپدیت کنید.

تغییرات iOS 15.2 و iPadOS 15.2

در ادامه نگاهی داریم به تغییرات نسخه جدید سیستم عامل‌های آیفون و آیپد.

جستجو در لیست پخش اپل موزیک

شما می‌توانید آهنگ‌های مورد نظرتان را در پلی لیست‌ها جستجو کنید.

پلن ویس اپل موزیک

پلن اپل موزیک ویس، به عنوان بخشی از iOS 15.2 عرضه شد. کاربران با پرداخت ۴.۹۹ دلار می‌توانند به این پلن اپل موزیک دسترسی داشته باشند، اما به برخی از ویژگی‌ها مانند صدای فضایی با دالبی اتموس و امکان دانلود موزیک دسترسی ندارند. در این لینک می‌توانید تفاوت پلن‌های مختلف اپل موزیک را مطالعه کنید.

اپل موزیک

توضیح گزینه Macro Control

اپل توضیح داده که گزینه Macro Control در قسمت تنظیمات برنامه دوربین آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس چه کاری انجام می‌دهد: «نمایش گزینه کنترل در دوربین برای سوییچ خودکار به لنز الترا واید جهت ثبت تصاویر و ویدیوهای ماکرو.»

در آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس، دوربین اولترا واید دارای ویژگی فوکوس خودکار و ماکرو است و کاربر با آن می‌تواند روی سوژه‌هایی با فاصله ۲ سانتی متری فوکوس کند. اپل گزینه Macro Control را اضافه کرده تا این ویژگی کاربر پسندتر باشد.

تاریخچه خدمات و قطعات

در iOS 15.2 یک بخش به عنوان Parts and Service History اضافه شده که می‌تواند اصالت برخی از قطعات موجود در آیفون را تایید کند. با مراجعه به این قسمت می‌توانید مطمئن شوید که قطعات مورد استفاده برای تعمیر اصل هستند و اینکه به طور کلی آیفون تعمیر شده یا خیر. در سری آیفون ۱۲ و سری آیفون ۱۳ این قسمت باتری، صفحه نمایش و دوربین را پوشش می‌دهد اما در برخی از مدل‌های قدیمی‌تر فقط اطلاعات مربوط به باتری را نمایش داده می‌شود.

تغییر نام دسته جمعی برچسب‌ها در Reminders

شما با iOS 15.2 و iPadOS 15.2 می‌توانید برچسب‌ها را به صورت دسته جمعی در برنامه Reminders تغییر نام دهید.

پاک کردن خلاصه نوتیفیکیشن

iOS 15.2 پاک کردن کامل خلاصه نوتیفیکیشن را امکان پذیر می‌کند. در نسخه‌های قبلی شما باید هر گروه را به صورت جداگانه رد می‌کردید. رابط کاربری خلاصه اعلان نیز با ظاهری کارتی شکل به روز شده که دیدن محتوا را ساده‌تر می‌نماید.

iOS 15.2

اسکن ایرتگ و موارد Find My نزدیک

اپلیکیشن Find My در iOS 15.2 و iPadOS 15.2 گزینه جدیدی به نام Items That Can Track Me به همراه دارند که به شما امکان اسکن دستگاه‌های موجود در شبکه Find My، که در نزدیکی شما حضور دارند را می‌دهد. وابسته به دستگاهی که در این اسکن مشخص می‌شود، اپل دستورالعمل توقف ردیابی یا نحوه تماس با مالک را به شما نمایش می‌دهد.

Legacy Contacts

با قابلیت Legacy Contacts شما می‌توانید فرد یا افراد قابل اعتمادی را برای اپل آیدی خود تعریف کنید تا بتواند بعد از مرگ شما، اپل آیدی را مدیریت کند و به اطلاعات موجود در آن دسترسی داشته باشند. آن‌ها می‌توانند به تصاویر، پیام‌ها، فایل‌ها، بکاپ‌ها و … دسترسی داشته باشند و تنها رمز عبورهای iCloud Keychain در دسترس وی نیست.

این گزینه از مسیر Settings -> Password & Security > Legacy Contact در دسترس است.

برنامه TV بازطراحی شده برای iPadOS

در iPadOS 15.2 یک برنامه TV بازطراحی شده با نوار کناری مشاهده می‌کنید که پیمایش در دسته‌های مختلف را آسان‌تر می‌کند.

iPadOS 15.2

پشتیبانی برنامه Mail از ویژگی مخفی کردن ایمیل

در iOS 15.2 و البته iPadOS 15.2، برنامه Mail هنگام ارسال ایمیل گزینه‌ای را برای مخفی کردن ایمیلتان دارد. با این ویژگی، یک شناسه ایمیل تصادفی ایجاد می‌شود و از آن برای ارسال ایمیل استفاده می‌گردد.

ایمنی ارتباطات در مسیج

اپل ویژگی ایمنی ارتباطات را به عنوان بخشی از iOS 15.2 برگرداند. با این ویژگی در صورت فعال بودن گزینه مربوطه، تمامی پیام‌های رد و بدل شده در دستگاه کودکان برای تصاویر برهنه بررسی می‌شود. در صورت تشخیص اینگونه تصاویر به خود فرد و والدینش این مسئله گوشزد می‌گردد و البته تصویر در ابتدا محو می‌شود.

گزارش حریم خصوصی اپلیکیشن‌ها

گزارش حریم خصوصی برای اولین بار در WWDC 2021 معرفی شد که گزارش مفصلی از داده‌های استفاده شده توسط اپلیکیشن‌های مختلف به شما نمایش می‌دهد. همچنین یک نمای کلی از تعداد دفعاتی که اپلیکیشن‌ها به اطلاعات حساس مانند مکان، تصاویر و فیلم‌ها، دوربین، میکروفون و … در هفته گذشته دسترسی داشتند، دریافت می‌کنید.

تماس اضطراری

ویژگی تماس اضطراری با مرکز امداد در iOS 15.2 به روز شده است.  اکنون با فشار دادن ۵ بار پشت سر هم دکمه کناری یا با فشار دادن و نگه داشتن دکمه کناری و دکمه تنظیم صدا یک تماس SOS برقرار می‌شود. زمان شمارش معکوس قبل از تماس نیز از ۳ ثانیه به ۸ ثانیه افزایش یافته است.

دانلود فریمور iOS 15.2 و iPadOS 15.2

شما می‌توانید با مراجعه به لینک‌های زیر فایل فریمور iOS 15.2 و iPadOS 15.2 را به صورت مستقیم دریافت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.