نگاهی به قوانین آیکلاد اپل : بکاپ‌ آیفون و آیپد همیشه در آیکلاد باقی می‌ماند؟

بکاپ آیکلاد یک روش عالی برای جلوگیری از حذف ناخواسته اطلاعات است. اما قبل از هر چیز بهتر است با قوانین مربوط با این سرویس آشنا شوید.

همچنین بخوانید:

بکاپ آیکلاد چیست و چگونه کار می‌کنم؟

آیکلاد نام سرویس ابری اپل برای پشتیبان گیری از آیفون، آیپد و به طور کلی محصولات اپل می‌باشد.

برای فعال کردن بکاپ آیکلاد در آیفون و آیپد، باید از بالای صفحه تنظیمات روی اسم خود بزنید و به مسیر iCloud → iCloud Backup بروید و سپس گزینه را فعال نمایید. هنگامی که به وای-فای متصل هستید، دستگاه به شارژ است و فضای کافی در اکانت آیکلاد شما وجود دارد، پشتیبان گیری از آیفون و آیپد شما در آیکلاد به صورت خودکار انجام می‌شود.

زمانی که بخواهید یک دستگاه جدید را راه اندازی کنید یا آیفون شما از دست رفته باشد، این بکاپ برای شما بسیار کاربردی خواهد بود.

اما سیاست اپل برای حفظ اطلاعات در آیکلاد چگونه است؟ آیا همیشه و تا زمانی که بکاپ‌ها به صورت دستی حذف نشوند، در سرورها نگهداری می‌شوند؟ در غیر این صورت اپل چه مدت بکاپ‌های قدیمی را نگهداری می‌کند؟

اپل بکاپ‌های قدیمی را حذف می‌کند؟ چرا؟

طبق مطلب منتشر شده در وب سایت اپل، آخرین بکاپ دستگاه شما به مدت ۱۸۰ روز بعد از خاموش شدن ویژگی بکاپ آیکلاد، حذف می‌گردد. برای خاموش کردن این ویژگی باید از بالای صفحه تنظیمات روی اسم خود بزنید و به مسیر iCloud → iCloud Backup بروید و سپس گزینه مربوطه را غیرفعال نمایید.

چند نکته در این میان وجود دارد. اول اینکه با خروج از حساب آیکلاد خود در دستگاه، یعنی اینکه آن را خاموش کرده‌اید و آخرین بکاپ ۱۸۰ روز بعد حذف می‌شود. روشن کردن بکاپ آیکلاد در یک دستگاه مانند آیفون، به طور خودکار آن را در سایر دستگاه‌های متصل به آن اپل آیدی فعال نخواهد کرد.

اپل هشداری در مورد حذف بکاپ‌های قدیمی آیکلاد نمی‌دهد

مهم نیست چگونه به مسئله نگاه می‌کنید، واقعیت این است که اپل در زمینه اطلاع رسانی برای حذف بکاپ‌ها به مشتریان ضعیف اپل کرده است.

در هیچ کجای تنظیمات سیستم عامل‌های اپل به این مسئله اشاره نشده و لینکی نیز به مطلب مربوطه در پشتیبانی اپل درج نشده است.

حتی زمانی که iCloud Backup را در تنظیمات غیر فعال می‌کنید، اپل یک اخطار به شما نمی‌دهد که بکاپ شما تا ۱۸۰ روز دیگر حذف می‌شود. این هشدار کوچک می‌تواند بسیاری از کاربران را مجاب به گرفتن بکاپ در کامپیوتر خود کند و از داده‌هایش محافظت نمایند.

از طريق iDB
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.