نحوه خاموش یا ریستارت کردن آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو

اگر به تازگی آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو را تهیه کردید و گوشی قبلی شما اندروید و یا آیفون ۸ و قدیمی‌تر بوده، احتمالا با خاموش و ریستارت کردن دستگاه مشکل داشته باشید. در آیفون‌های جدید استفاده از دکمه کناری برای خاموش کردن یا راه اندازه مجدد دستگاه، به تنهایی کارساز نیست.

برای خاموش کردن یا ریستارت کردن آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۳، آیفون پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس مراحل زیر را دنبال کنید.

خاموش کردن آیفون ۱۳ یا آیفون ۱۳ پرو

۱- نگه داشتن دکمه کناری و کم یا زیاد کردن صدا

شما باید همزمان دکمه کناری و افزایش یا کاهش صدا را در آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو خود فشار داده و نگه دارید. دکمه‌ها را رها نکنید چون با این کار فقط اسکرین شات گرفته می‌شود.

۲- کشیدن اسلایدر Slide to Power Off

منوی پاور به شما نمایش داده می‌شود و یک اسلایدر با عنوان Slide to Power Off در بالای صفحه حضور دارد. باید انگشتتان را روی این اسلایدر از ابتدا تا انتها بکشید تا آیفون خاموش شود.

آموزش خاموش کردن آیفون 13 مینی و آیفون 13 پرو مکس

با زدن روی گزینه Cancel هم این منو بسته می‌گردد اما بعد از آن باید حتما رمز عبور خود را وارد کنید چون با فیس آیدی، قفل آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو شما باز نخواهد شد.

خاموش کردن آیفون ۱۳ یا آیفون ۱۳ پرو از طریق تنظیمات

اگر دکمه‌های آیفون شما از کار افتاده، می‌توانید از طریق تنظیمات به خاموش کردن آن اقدام کنید. برای این کار با آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو خود به مسیر Settings -> General بروید.

در پایین صفحه روی گزینه Shut Down بزنید تا منوی پاور باز شود. حالا اسلایدر مربوطه را به سمت راست بکشید تا آیفون ۱۳/مینی/پرو/پرو مکس شما خاموش شود.

خاموش کردن آیفون بدون استفاده از دکمه

برای روشن کردن دستگاه نیز کافی است دکمه کنار را به تنهایی نگه دارید تا لوگوی اپل را مشاهده نمایید.

ریستارت کردن آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو مکس

اگر آیفون شما هنگ کرده و امکان خاموش کردن آن را ندارید، می‌توانید آن را ریستارت کنید.

برای این کار دکمه زیاد کردن صدا را فشار داده و رها کنید، سپس دکمه کم کردن صدا را فشار داده و رها کنید. در نهایت نیز دکمه کناری را نگه دارید تا لوگوی اپل را مشاهده نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.