متن زنده یا Live Text در آیفون های قدیمی؛ بدون نیاز به iOS 15 و با پشتیبانی از زبان فارسی

ویژگی Live Text یا متن زنده یکی از قابلیت‌های جدید iOS 15 است. این ویژگی به شما امکان می‌دهد که متون را از تصاویر خود به راحتی کپی کنید. اما ما چند ماه تا عرضه نسخه نهایی iOS 15 به صورت عمومی فاصله داریم و از سوی دیگر این قابلیت در تمامی آیفون‌ها در دسترس نیست. اما شما می‌توانید همین حالا قابلیت مشابهی را به آیفون خود با iOS 12.4 و بالاتر اضافه کنید.

ویژگی Live Text شاید به نظر انقلابی برسد اما در واقع جدید نیست. چند سالی است که گوگل لنز نیز ویژگی مشابهی را ارائه می‌دهد. اپل این ویژگی را محدود به آیفون XS و جدیدتر کرده است و این یعنی اگر آیفون قدیمی‌تر از XS داشته باشید، حتی با iOS 15 هم نمی‌توانید قابلیت متن زنده اپل را تجربه کنید؛ اما با نرم افزار گوگل چنین محدودیت‌هایی وجود ندارد.

ویژگی متن زنده یا Live Text در آیفون های قدیمی بدون نیاز به iOS 15 و با پشتیبانی از زبان فارسی

۱- برنامه Google Photos را دانلود کنید.

۲- فیلترشکن خود را روشن نمایید.

۳- برنامه Google Photos را باز کنید و سپس تصویر مورد نظرتان را انتخاب کنید.

۴- در پایین صفحه یک گزینه به نام Copy text from image به صورت خودکار اضافه می‌شود.

Live Text آیفون

اگر به صورت خودکار این اتفاق رخ نداد روی آیکون گوگل لنز در پایین صفحه بزنید (گزینه دوم از سمت راست). سپس از گزینه منو که در دست چپ قرار دارد، آیکون  شبیه به یک کاغذ با نوشته را انتخاب کنید.

۵- سپس می‌توانید قسمتی از متن یا تمام آن را انتخاب کنید و از گزینه Copy text برای کپی کردن متن استفاده نمایید.

متن زنده iOS

۶- شما می‌توانید متن را مستقیما به کامپیوتر خود هم کپی کنید. برای این کار از گزینه Copy to Computer دز نوار منو پایین استفاده نمایید. البته برای این ویژگی باید نرم افزار کروم روی کامپیوتر شما باز باشد و همگام سازی آن با همان حسابی باشد که در Google Photos با آن وارد شدید. با فراهم بودن این شرایط، متن مستقیما به کامپیوتر شما کپی می‌شود.

همچین می‌توانید متون استخراج شده را مستقیما در همان نرم افزار گوگل ترجمه نمایید. با این نرم افزار می‌توانید در مورد اشیاء موجود در تصویر هم اطلاعات کسب کنید، چیزی شبیه به قابلیت Visual Lookup در iOS 15.

البته باید به این نکته توجه کرد که ویژگی متن زنده iOS 15 بسیار یکپارچه‌تر از نرم افزار گوگل کار می‌کند. شما می‌توانید از ویژگی اپل در سراسر سیستم عامل استفاده کنید، این یعنی هنگام مرور در برنامه Photos یا برخورد با یک عکس در سافاری، ویژگی متن زنده در اختیار شما است.

از طريق iPhoneHacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.