کنترل دوربین آیفون از راه دور و بدون لمس دستگاه

آیفون به عنوان یکی از بهترین گوشی‌های هوشمند برای عکاسی شناخته شده است. با کیفیت بالای عکاسی آیفون، این گوشی هوشمند جایگزین DSLR برای بسیاری از تولید کنندگان محتوا و عکاسان حرفه‌ای شده است. گاها در برخی از صحنه‌ها نیاز است که کنترل شاتر دوربین آیفون را از راه دور و بدون لمس داشته باشید. ما در این جا چند روش برای کنترل از راه دور دوربین آیفون داریم.

همچنین بخوانید:

کنترل دوربین آیفون از راه دور با استفاده از اپل واچ

عکاسی از راه دور با اپل واچ

یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای کنترل دوربین آیفون، استفاده از اپل واچ است که در ادامه به آن می‌پردازیم. مطمئن شوید که سیستم عامل آیفون و اپل واچ شما هر دو به روز هستند و مراحل زیر را دنبال کنید.

۱- آیفون خود را روی پایه یا جایی که می‌خواهید عکس را از آنجا بگیرد، قرار دهید.

۲- برنامه دوربین را در اپل واچ و آیفون باز نمایید.

۳- حالا تصویر زنده دوربین آیفون را روی اپل واچ دارید و با زدن دکمه شاتر در اپل واچ می‌توانید عکس مورد نظرتان را ثبت نمایید.

شما حتی امکان تغییر تنظیمات دوربین آیفون را از طریق اپل واچ دارید. روی گزینه سه نقطه در اپل واچ بزنید که در آنجا می‌توانید تایمر، HDR، دوربین عقب یا جلو، تصویر زنده و … را تنظیم نمایید.

گرفتن عکس با آیفون از راه دور با استفاده از Voice Control

کنترل دوربین آیفون از طریق صدا

اگر اپل واچ ندارید می‌توانید دوربین را با استفاده از Voice Control و صدای خود کنترل نمایید.

همانطور که می‌دانید در آیفون با زدن دکمه‌های صدا می‌توانید عکس را ثبت کنید. شما با استفاده از این قابلیت و تلفیق آن با Voice Control، می‌توانید از راه دور و با استفاده از صدای خود آیفون را به عکس گرفتن وادار کنید.

۱- به تنظیمات _Settings_ آیفون خود بروید.

۲- از پایین صفحه گزینه Accessibility و سپس Voice Control را انتخاب کنید.

۳- گزینه Voice Control را فعال کنید.

۴- برنامه دوربین آیفون را باز کنید.

حالا با گفتن جمله “Turn up the volume” یا “Turn down the volume” عکس گرفته می‌شود.

توجه داشته باشید که Voice Control در زمان فعال بودن به صورت دائم از میکروفون شما استفاده می‌کند، پس بعد از پایان کار آن را از تنظیمات خاموش کنید.

کنترل دوربین آیفون با استفاده از جسچرها

عکاسی با حرکت دست در آیفون

اپلیکیشن‌های زیادی در اپ استور وجود دارند که به شما امکان کنترل دوربین با استفاده از حرکات دست را می‌دهند. هنگام گرفتن عکس سلفی و یا گروهی اینگونه اپلیکیشن‌ها کاربرد دارند.

برنامه Kaca که قبلا به معرفی آن پرداختیم، یکی از این اپلیکیشن‌ها است. یکی از قابلیت‌های این برنامه عکس گرفتن با حرکات دست است. برای عکاسی از راه دور با این برنامه باید حالت جسچر _Gestures Mode_ را در برنامه باز کنید و دستتان را به مدت دوثانیه بالا بگیرید.

استفاده از سیری

عکاسی با سیری

شما برای این کار می‌توانید از سیری هم استفاده کنید. البته اگر دستور “Capture a photo” به معنای عکس بگیر را به سیری بگویید، به جای آن فقط برنامه دوربین را باز می‌کند. برای استفاده از سیری برای عکاسی مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- به برنامه Shortcuts آیفون خود مراجعه کنید.

۲- به تب Gallery بروید و عبارت “Say Cheese” را جستجو کنید.

۳- روی میانبر پیدا شده ضربه بزنید و در کادر When I run: عبارت دلخواهتان را وارد کنید. این عبارت که البته باید با حروف انگلیسی وارد شود می‌تواند یک عبارت فارسی هم باشد. البته استفاده از کلمات فارسی ممکن است به خوبی کلمات انگلیسی کار نکند.

۴- روی گزینه Add Shortcut بزنید.

۴-  حالا می‌توانید با فراخوانی سیری و گفتن عبارتی که در مرحله ۳ وارد کردید، عکس بگیرید.

ریموت‌های بلوتوثی برای عکاسی از راه دور با آیفون

ریموت عکاسی با آیفون

در بازار نیز ریموت‌هایی به این منظور وجود دارند. این ریموت‌ها از طریق بلوتوث به آیفون متصل می‌گردند و امکان عکاسی بدون لمس دستگاه را برای شما فراهم می‌سازند. بعد از جفت سازی اینگونه ریموت‌ها با آیفون، با باز کردن هر برنامه دوربینی و زدن دکمه شاتر ریموت، عکس ثبت می‌گردد.

از طريق iPhoneHacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.