نحوه تمیز کردن پورت شارژ آیفون

پورت شارژ آیفون مستعد تجمع گرد و خاک و پرز است. این تجمع دلایل زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به محیط زندگی و محل کار اشاره کرد. همچنین اگر کیفی که آیفون خود را درون آن قرار می‌دهید هم پرز دارد، می‌تواند باعث مشکل شود. کثیف بودن پورت لایتنینگ ممکن است منجر به جلوگیری از شارژ و یا اتصال لوازم جانبی گردد.

پورت آیفون به سادگی در دسترس نیست و تمیز کردن آن هم کمی سخت است. اگر قصد تمیز کردن پورت شارژ آیفون خود را دارید در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید:

برای تمیز کردن پورت لایتنینگ آیفون به چه وسایلی نیاز داریم؟

برای کل مراحل کار به یک دمنده دستی (یا سرنگ)، پنبه و خلال دندان نیاز دارید. برای تمیز کردن پورت شارژ از هیچ مایعی استفاده نکنید زیرا می‌تواند منجر به آسیب به سخت افزار شود. با این حال، برای اهداف بهداشتی می‌توانید از الکل بالای ۹۵ درصد استفاده کنید. برای تمیز کردن پورت شارژر آیفون اطمینان حاصل کنید که نور کافی وجود دارد. اپل توصیه می‌کند که از هوای فشرده برای تمیز کردن آیفون استفاده نکنید.

دمنده دستی برای تمیز کردن پورت شارژر آیفون

مراحل تمیز کردن پورت آیفون

۱- آیفون خود را خاموش کنید.

۲- پنبه را دور خلال دندان بپیجید و آن را داخل پورت نمایید. به هیچ وجه سعی نکنید که از خلال دندان به تنهایی و یا هر شیء سفت دیگر برای پاک کردن پورت استفاده نمایید. تمیز کردن پورت با پنبه را به آرامی انجام دهید، در غیر این صورت ممکن است به پورت آسیب برسانید.

۳- چند بار پنبه روی خلال دندان را عوض کنید و زیر نور به دقت آلودگی‌های داخل پورت را تمیز نمایید.

۴- اگر دمنده دستی یا سرنگ در دسترس دادید، از آن برای تمیز کردن غبار و پرزهای باقی مانده درون پورت استفاده نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.