نسل چهارم آیپد به لیست محصولات منسوخ اپل اضافه شد

اپل به تازگی نسل چهارم آیپد را به لیست محصولات منسوخ اضافه کرده است که این یعنی، دیگر امکان تعمیر و دریافت خدمات از مراکز یا تعمیرگاه‌های مجاز اپل را ندارد.

اپل نسل چهارم آیپد را در نوامبر ۲۰۱۲ عرضه کرد. این آیپد با صفحه نمایش ۹.۷ اینچی رتینا و تراشه A6X همراه بود. آیپد ۴ تقریبا ۶ ماه بعد از معرفی نسل سوم آیپد روانه بازار شد. معرفی نسل سوم آیپد در مارس ۲۰۱۲ رخ داده بود.

اپل ابتدا یک محصول را به عنوان vintage یا همان قدیمی علامت گذاری می‌کند که عموما بعد از گذشت ۵ سال از توقف فروش رخ می‌دهد. معمولا بعد از گذشت ۷ سال از توقف فروش، یک محصول به عنوان منسوخ یا همان obsolete علامت گذاری می‌شود.

اپل هیچ سرویس سخت افزاری را برای دستگاه‌های منسوخ ارائه نمی‌دهد و کاربران برای تعمیر آن‌ها باید به سراغ تعمیرکاران شخص ثالث بروند. تنها استثناء این قانون مک بوک‌هایی هستند که واجد شرایط تعویض باتری می‌باشند.

البته اپل تا کنون صفحه پشتیبانی مربوط به این مسئله را در سایت خود به روز نکرده اما این اتفاق به زودی خواهد افتاد. این شرکت قبلا یک یادداشت را جهت منسوخ اعلام کردم آیپد ۴ برای فروشگاه‌ها و تعمیر کاران مجاز منتشر نموده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.