نوتیفیکیشن های آیفون در iOS 15 نمایش داده نمی‌شوند؟ [راه حل]

ویژگی‌ها، قابلیت‌ها و تغییرات زیادی در iOS 15 حضور دارند؛ از حالت فوکوس گرفته تا پیشرفت فیس تایم و بهبود حریم خصوصی. برخی از کاربران آیفون با آپدیت iOS 15، با نوتیفیکیشن ها به مشکل خورده‌اند که در این مطلب به راه حل‌های احتمالی آن‌ها می‌پردازیم.

با iOS 15، اپل نحوه عملکرد DND را در کل اکو سیستم خود تغییر داد. DND یا همان مزاحم نشوید به فوکوس تغییر نام دادi و شاید باعث نمایش ندادن نوتیفیکیشن های آیفون در iOS 15 همین باشد.

۱- فعال کردن نوتیفیکیشن اپلیکیشن ها

اگر یک اپلیکیشن خاص در آیفون شما با مشکل نوتیفیکیشن مواجه است، شاید به خاطر تنظیمات آن باشد. اپل کاربران را قادر می‌سازد که نوتیفیکیشن‌ها را برای هر برنامه به صورت جداگانه تنظیم کنند. اگر نوتیفیکیشن برای یک برنامه غیر فعال باشد، هیچ اعلانی از آن دریافت نخواهید کرد.

برای فعال کردن نوتیفیکیشن یک برنامه مراحل زیر را دنبال نمایید:

  • تنظیمات _Settings_ را در آیفون خود باز کنید
  • به پایین صفحه بروید و اپلیکیشن مورد نظرتان را انتخاب نمایید
  • روی Notifications بزنید و گزینه Allow Notifications را فعال نمایید

فعال کردن نوتیفیکیشن در iOS 15

۲- غیرفعال کردن حالت فوکوس

حالت فوکوس یکی از ویژگی‌های iOS 15 است که قابلیت سفارشی سازی قسمت‌های مختلف از جمله نوتیفیکیشن‌ها را دارد. شما می‌توانید تنظیم کنید که با فعال بودن هر کدام از حالت‌های فوکوس، نوتیفیکیشن از کدام مخاطب‌ها و اپلیکیشن‌ها نمایش داده شود.

اگر حالت فوکوس را فعال کرده‌اید احتمالا آن باعث نمایش ندادن نوتیفیکیشن‌ها است. برای غیرفعال کردن آن می‌توانید از طریق کنترل سنتر اقدام نمایید. البته از تنظیمات و منوی Focus نیز امکان غیرفعال کردن آن وجود دارد.

غیر فعال کردن حالت فوکوس

۳- غیر فعال کردن Share Across Devices

همانطور که از اپل انتظار می‌رفت، حالت فوکوس در تمامی دستگاه‌های متصل به اپل آیدی هنگام سازی می‌شود. این یعنی حالت فوکوس iOS 15، iPadOS 15 و macOS Monterey (و سیستم عامل‌های جدیدتر) با یکدیگر همگام سازی می‌شوند. به طور مثال وقتی شما یک حالت فوکوس را در آیفون فعال می‌کنید، در مک نیز اعمال می‌گردد.

برای غیر فعال کردن این ویژگی از طریق تنظیمات به منوی Focus مراجعه کنید و گزینه Share Across Devices را غیرفعال نمایید.

Share Across Devices

۴- خاموش کردن Notification Summary

Notification Summary یا همان خلاصه اعلان، یکی دیگر از قابلیت‌های iOS 15 است. با فعال بودن این ویژگی خلاصه‌ای از نوتیفیکیشن‌ها در زمان‌ها انتخابی شما ارائه می‌شوند.

برای غیر فعال کردن آن مراحل زیر را دنبال نمایید:

  • تنظیمات _Settings_ را در آیفون خود باز کنید
  • به منوی Notifications بروید
  • Scheduled Summary را انتخاب کنید و آن را غیر فعال نمایید

البته می‌توانید خلاصه را نسبت به نیاز خود سفارشی سازی نمایید و همچنان آن را فعال نگه دارید.

Notification Summary

۵- فعال شدن خودکار فوکوس

یکی از ویژگی‌های حالت فوکوس، فعال شدن بر اساس زمان، مکان یا اپلیکیشن است. شاید فعال بودن این ویژگی باعث نرسیدن نوتیفیکیشن‌ها به دست شما باشد.

برای جلوگیری از فعال شدن خودکار فوکوس باید پروفایل مربوط به آن را از تنظیمات و منوی Focus باز کنید و سپس اتوماسیون‌های موجود را حذف نمایید.

مشکلات اعلان در iOS 15

۶- چک کردن تنظیمات اپلیکیشن

برخی از برنامه‌ها مانند واتس اپ و تلگرام امکان غیر فعال کردن نوتیفیکیشن را برای چت‌ها خاص می‌دهند. شاید شما از طریق برنامه نوتیفیکیشن چت یک فرد، یا کانال و گروهی را غیر فعال نموده‌اید و ارتباطی به سیستم عامل iOS 15 و تنظیمات آیفون نداشته باشد.

۷- به روزرسانی اپلیکیشن

یکی دیگر از دلایل نمایش ندادن نوتیفیکیشن در آیفون، می‌تواند سازگار نبودن آن با iOS 15 باشد. با مراجعه به اپ استور مطمئن شوید که آخرین نسخه از اپلیکیشن مورد نظرتان را نصب دارید.

از طريق iPhoneHacks
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.