یک ترفند برای باز کردن فیس آیدی با وجود ماسک !

شما احتمالا می‌دانید که سیستم فیس آیدی اپل با ماسک کار نمی‌کند. اپل در واکنش به این موضوع گفته است که فیس آیدی به گونه‌ای طراحی شده که با چشم، دهان و بینی کار می‌کند. بنابراین اگر ماسک پوشیده‌اید برای باز کردن آیفونتان باید از رمز عبور استفاده کنید.

برخی وب سایت‌ها ادعا کردند با تغییرات در ماسک می‌توان از فیس آیدی استفاده کرد. اما با تست‌های انجام شده هیچ کدام از روش‌ها مانند نصف کردن ماسک به هنگام شناسایی اولیه کارساز نبود.

جوهانا استرن از وال استریت ژورنال که برای اولین بار از موضوع کار نکردن فیس آیدی با ماسک گزارش تهیه کرد، شخصی را یافته که برای این مشکل راه حل دارد. این فرد یک خانم با نام دانیل باسکین است که طراح محصولات می‌باشد و در ماه فوریه با مشکل کار نکردن فیس آیدی با ماسک مواجه شده بود. وی تصمیم گرفت که یک ماسک سه بعدی با دهان و بینی بسازد. دانیل فهمید که فیس آیدی عمق صورت را تشخیص می‌دهد و نمی‌تواند از عکس دهان و بینی استفاده کند. وی مجبور شد که یک ماسک سه بعدی بسازد که دارای خطوط صورت خود او باشد که با فیس آیدی کار کند. شاید عجیب و غریب به نظر برسد اما همانطور که در فیلم بالا مشاهده می‌کنید کارساز است!

فیس آیدی بک ویژگی عالی است اما ایده آل نیست. قطعا بسیاری از کاربران از حضور تاچ آیدی در کنار فیس آیدی استقبال می‌کردند ولی اپل عادت به ارائه چنین محصولاتی ندارد. با این حال امیدواریم که شرایط فعلی اپل را مجاب کند که تغییراتی در آیفون‌های آینده ایجاد نماید. با این حال بر اساس نشت و شایعاتی که تا کنون شنیده‌ایم، بعید به نظر می‌رسد که ما اسکنر اثر انگشت زیر صحفه نمایش را در سری آیفون ۱۲ ببینیم. بنابراین با وجود کرونا باید مدت‌ها از رمز عبور خسته کننده استفاده کنیم.

همچنین بخوانید:

از طريق Youtube
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.