جنبش #AppleToo حدود ۵۰۰ روایت درباره مشکلات کار در اپل دریافت کرده است

جنبش #Metoo از سال ۲۰۱۷ در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی گسترش یافت. این هشتگ برای نشان دادن گستردگی آزار و تجاوز جنسی مطرح شد. این جنبش در سراسر دنیا و حتی ایران نیز به راه افتاد و صدها هزار قربانی که بسیاری از آن‌ها افراد مشهور بودند، افشاگری‌هایی را در این راستا به صورت علنی و گاها با کنایه و بدون نام بردن، انجام دادند.  در ادامه همین جنبش، کارکنان اپل نیز یک وب سایت اختصاصی برای جنبش #AppleToo راه اندازه کردند که در آن کارکنان می‌توانند مشکلات مربوط به محل کارشان را مطرح کنند.

طبق پستی که در توییتر منتشر شده، جنبش #AppleToo در حال حاضر بیش از ۵۰۰ روایت را جمع آوری کرده است. این روایت‌ها شامل مسائل نژاد پرستی، تبعیض، تبعیض جنستی، انتفام جویی، آزار جنسی و سایر موارد مشابه است. یکی از این روایت‌ها در مورد تجاوز جنسی می‌باشد که به دست یکی از همکاران در خارج از مقر اپل رخ داده است.

همچنین بخوانید:

در حال حاضر پایه گذاران #AppleToo با همکاری با کارکنان اپل، به آن‌ها کمک می‌کنند که به سازمان‌های مربوطه مانند مسکن و کار عادلانه کالیفرنیا و کمیسیون فدرال فرصت‌های شغلی برابر، گزارش دهند. طبق گزارش جدید این جنبش، داستان‌های #AppleToo به احتمال زیاد تا دوشنبه پیش رو علنی می‌شوند.

در این گزارش آمده است که اکثر افراد خواسته‌اند روایت‌های آن‌ها به اشتراک گذاشته شود، همچنین از گروه برای مطرح کردن آن‌ها با سازمان‌های ذیربط و مطبوعات کمک خواسته‌اند.

در وب سایت سایت این جنبش آمده است که: اپل مدت طولانی از نظارت عمومی جلوگیری کرده است و زمانی که برای پاسخگویی و جبران بی عدالتی‌های موجود در محل کار فشار می‌آوریم، با انزوا و تنزل مواجه می‌شویم. آن‌ها می‌گویند تمامی راه‌هایی که درون شرکت برای حل این مشکل وجود داشته را امتحان کرده‌اند.

طبق گزارش جنبش #AppleToo، حدود ۱۵ کارمند اپل و برخی از مقامات عالی رتبه این شرکت، بخشی از این تیم هستند.

از طريق Protocol
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.