آداپتور ۱۴۰ وات USB-C اپل از فناوری GaN استفاده می‌کند

اپل یک آداپتور برق ۱۴۰ وات USB-C را در کنار مک بوک پرو ۱۶ اینچی عرضه می‌کند و مدل ۱۴ اینچی با آداپتور ۶۷ یا ۹۶ وات همراه است. طبق پاسخ اپل به The Verge، آداپتور ۱۴۰ وات این کمپانی از فناوری GaN یا همان نیترید گالیم بهره می‌برد.

این شارژ همچنین با استاندارد USB-C Power Delivery 3.1 سازگار است و این یعنی دستگاه‌های دیگر نیز که از این استاندارد شارژ پشتیبانی می‌کنند، امکان شارژ با اداپتور ۱۴۰ وات اپل را دارند.

GaN یک فناوری نسبتا جدید در دنیای شارژرها است که امکان ارائه توان خروجی بالا در آداپتورهای کوچکتر را فراهم می‌کند. به همین خاطر است که اپل از این فناوری در آداپتور ۱۴۰ وات خود استفاده کرده چون می‌خواسته اندازه آن را کنترل نماید.

همچنین بخوانید:

شارژرهای GaN تولید کنندگان دیگر برای آیفون و مک بوک از سال گذشته تقریبا محبوب شده‌اند. شارژر GaN اپل به صورت جداگانه با قیمت ۹۹ دلار به فروش می‌رسد و امکان شارژ مک بوک پروهای ۱۳ و ۱۶ اینچی موجود را بدون هیچ مشکلی دارد.

متاسفانه اپل از فناوری GaN در آداپتور ۶۷ و ۹۶ واتی استفاده نکرده و شما آن‌ها را در اندازه‌های گذشته می‌بینید. با این حال شما می‌توانید شارژر GaN را از برندهای دیگر با قیمت‌های نسبتا پایین‌تر تهیه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.