اپل واچ ۳۵۰ هزار دلاری که حتی زمان را نشان نمی‌دهد!

0 355

ساعت‌های هوشمند و به خصوص اپل واچ، بازار ساعت‌های سنتی را تخریب کرده‌اند. ما از زمان عرضه اولین نسل اپل واچ شاهد واکنش‌های جالبی علی الخصوص از سوئیس، سرزمین مادری رولکس بوده‌ایم. چیزی که دور از ذهن نیست، چون اپل واچ به طور ناگهانی به عنوان پرفروش‌ترین ساعت جهان معرفی شد.

یکی از این واکنش‌های طرح ارائه شده به عنوان Swiss Alp Watch است. یک طرح مسخره که قیمتی مسخره نیز دارد! شما می‌توانید اپل واچ سری ۴ را با ۳۹۹ دلار تهیه کنید، اما Swiss Alp Watch برچسب قیمت ۳۵۰ هزار دلاری دارد! بله درست خوانده‌اید، این ساعت قیمتی در حدود ۴ میلیارد و دویست میلیون تومان دارد.

با وجود اختلاف قیمت، این دو دستگاه در ظاهر کاملا شبیه به هم هستند. هر دو دارای شکل مستطیلی با گوشه‌های گرد و یک قاب فلزی و شیشه روی صفحه نمایش هستند.  فقط Alp Watch واقعا دارای یک صفحه نمایش نیست، چون این ساعت مکانیکی است. این ساعت اعداد و عقربه‌ها را نیز ندارد. شما می‌توانید به گوش دادن به صدای ساعت موزر، زمان را بفهمید!

به گفته شرکت موزر، سازنده ساعت، Swiss Alp Watch یک تلاش برای بازگشت به ریشه‌های ساعت است. یک دستگاه برای اعلام ساعت، به جای یک دستگاه هوشمند که ساعت را نمایش می‌دهد.

برای تنظیم ساعت نیز می‌توانید از چرخ کناری ساعت استفاده کنید، برای این کار باید آن را به بیرون بکشید و آن وقت ۱۲ شاخص را مشاهده می‌کنید که هر کدام بیانگر ۵ دقیقه است. یک ساعت خاص، با کاربری خاص و قیمت خاص!

منبع Engadget
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.