در مدل‌های آینده اپل واچ شاهد ردیابی خواب بهتر، مانیتور فشار خون و دما خواهیم بود

وال استریت ژورنال در گزارش تازه خود به تمامی ویژگی‌های مرتبط به سلامتی، که اپل روی آن‌ها برای مدل‌های آینده اپل واچ آینده می‌کند، پرداخته است. این ویژگی‌ها شامل مانیتور فشار خون و اندازه گیری دمای بدن می‌باشند.

سال آینده، اپل ممکن است یک سنسور جدید به ساعت خود اضافه کند تا دمای بدن کاربر را اندازه گیری کند. این داده‌ها می‌تواند به برنامه ریزی باروی و تشخیص تب کمک نماید.

اپل روی بهبود ویژگی تشخیص ضربان قلب نامنظم هم کار می‌کند و این ویژگی در کنار الگوریتم ردیابی خواب، سال آینده بهتر می‌شوند. این کمپانی در تلاش است که الگوهای تشخیص خواب پیشرفته‌ای را به اپل واچ بیاورد.

طبق این گزارش، اکثر پیشرفت‌های بلند پروازانه اپل در سال ۲۰۲۲ یا بعد از آن به اپل واچ اضافه می‌گردند.

اپل می‌خواهد اپل واچ‌های آینده، آپنه خواب (وقفه تنقسی در خواب) را تشخیص دهند و در صورت پایین بودن سطح اکسیژن خون کاربر، راهنمایی‌های پزشکی به وی ارائه کنند. ساکنین کوپرتینو در حال تحقیق روی استفاده از سنسور اکسیژن خون اپل واچ، برای تشخیص آپنه خواب است. حتی روی اندازه گیری میزان قند خون هم کار می‌شود. با این حال اپل هنوز در مرحله تحقیق قرار داد و شاید در نهایت تصمیم بگیرد این قابلیت‌ها را اضافه نکند.

همچنین بخوانید:

برنامه اپل برای اندازه گیری فشار خون توسط اپل واچ، در سال آینده است. از آنجایی که یک ساعت مچی نمی‌تواند روش فشارسنج‌های بادی را انجام دهد، اپل روی یک پروکسی کار می‌کند که سرعت موج ایجاد شده توسط ضربان قلب را در شریان‌های فرد اندازه گیری نماید. این ویژگی فقط سطح فشار خون کاربر را نشان می‌دهد و بدون ارائه فشار سیستولیک و دیاستولیک، چندان مفید نیست.

با این جال اپل در مراحله اولیه مطالعه روی اندازه گیری فشار خون بدون باد کردن دست‌بند است. اپل روی ویژگی‌های بسیاری در حوزه سلامت برای اپل واچ خود کار می‌کند اما ممکن است به خاطر محدودیت‌های تکنولوژیکی، اندازه و عمر باتری، هیچگاه به اپل واچ اضافه نشوند.

در ماه جاری شاهد معرفی اپل واچ سری ۷ در کنار آیفون سری ۱۳ خواهیم بود. نسل بعدی اپل واچ هیچ سنسور سلامتی جدیدی را به همراه ندارد و فقط از نظر طراحی و تراشه پردازنده، پیشرفت می‌کند. شما دوست دارید کدام ویژگی سلامتی را در مدل‌های آینده اپل واچ مشاهده کنید؟

از طريق WSJ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.