انتقاد اپل از کره جنوبی برای استفاده از سیستم پرداخت شخص ثالث در اپلیکیشن‌ها

اپل همواره تلاش داشته که توسعه دهندگان را مجبور به استفاده از سیستم پرداخت خود کند. بزرگترین قربانی این موضوع را می‌توان Fortnite دانست که از سیستم پرداخت اپل استفاده نکرد و سریعا از اپ استور حذف گردید. در حال حاضر کره جنوبی در آستانه تصویب اصلاحیه قانون تجارت مخابراتی خود است. طبق این اصلاحیه، گوگل و اپل موظف هستند پرداخت شخص ثالث را مجاز کنند. اپل نیز نگرانی‌هایی را در مورد چگونگی تاثیر این اصلاحیه بر محافظت از حریم خصوصی در اپ استور ابراز کرده است.

این طرح طبق شرایط موجود به احتمال زیاد تصویب گردد. این اصلاحیه که «قانون ضد گوگل» نامیده می‌شود، نیاز به تاییدیه پارلمان قانون گذار و کمیته قضایی کره جنوبی دارد.

کره جنوبی به احتمال زیاد از گوگل و اپل درخواست می‌کند که استفاده از پرداخت درون برنامه‌ای خودشان اجباری نباشد و این مسئله عملا کمیسیون دریافتی خریدهای درون برنامه‌ای اپل و گوگل را در این کشور حذف می‌کند. این اولین محدودیت قابل توجه، در اقتصاد غول‌های فناوری است و می‌تواند برای سایر کشورها نیز بدعت گذاری شود.

اپل نیز بیانه‌ای صادر گرده که می‌گوید این لایحه کاربرانی را که کالای دیجیتال را از منابع دیگر خرید می‌کنند، در معرض کلاهبرداری قرار می‌دهد، حفاظت از حریم خصوصی آن‌ها را تضعیف می‌کند و مدیریت خرید آن‌ها دشوار می‌گردد. اپل به اعتماد کاربران به اپ استور اشاره می‌کند و می‌افزاید که این مسئله بر درآمد توسعه دهندگان نیز تاثیر گذار خواهد بود.

همچنین بخوانید:

البته کره جنوبی تنها کشوری نیست که در حال بررسی سیاست‌های فروشگاه نرم افزاری اپل است. سال گذشته اتحادیه اروپا نیز پیشنهاد کرد که دریافت کمیسیون در فروشگاه‌ها متوقف گردد. اپل و گوگل اعلام کردند که کمیسیون دریافتی تا ۱ میلیون دلار درآمد را به ۱۵ درصد کاهش می‌دهند. لایحه مشابهی در گرجستان نیز ارائه شد که اپل ادعا کرد با لابی‌های قوی آن را از بین برد.

از طريق Reuters
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.