کارکنان وزارت خارجه آمریکا هدف ابزار جاسوسی اسرائیل قرار گرفته‌اند!

به تازگی اپل از کمپانی اسرائیلی NSO Group برای به خطر انداختن امنیت آیفون با نرم افزار جاسوسی پگاسوس، شکایت کرده است. اکنون بنا بر گزارش‌ها، سازنده آیفون به برخی از کارکنان وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا خبر داده که از نرم افزار پگاسوس برای نفوذ به آیفون آن‌ها استفاده شده است.

به گزارش رویترز، جاسوس افزایش کمپانی NSO Group حداقل ۹ کارمند وزارات خارجه آمریکا را هدف قرار داده است. طبق گزارش، شناسایی قربانیان هدف آسان بوده چون اپل آیدی آن‌ها به ایمیل‌هایی با عبارت state.gov مرتبط بوده که دامنه دولتی می‌باشد.

به گفته دو منبع، هک‌ها طی چند ماه گذشته صورت گرفته و به مقامات آمریکایی مستقر در اوگاندا یا موضوعات مربوط به این کشور آفریقای شرقی ضربه زده است.

این یک پیشرفت قابل توجه می‌باشد، چون گسترده‌ترین هک شناخته شده مقامات آمریکایی توسط ابزارهای ساخت شرکت NSO Group است. این ابزار مخرب با استفاده از باگی در iMessage کار خود را انجام می‌دهد. شرکت اسرائیلی NSO Group هیچگونه مسئولیتی را در قبال کارکنان وزارت خارجه آمریکا قبول نکرده و نهادی که از این ابزار استفاده نموده، هنوز مشخص نیست.

سخنگوی NSO گفته: اگر تحقیقات ما نشان دهد که این اقدامات با ابزار NSO صورت گرفته، با چنین مشتری برای همیشه قطع همکاری می‌گردد و اقدامات قانونی را در پیش می‌گیریم. ما با مقامات دولتی مربوطه همکاری می‌کنیم و اطلاعات کاملی را که خواهیم داشت، ارائه می‌دهیم.

از طريق رویترز
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.