پرداخت تا ۱۸۰ هزار دلار سهام برای پاداش ماندن در اپل

اپل در تلاش برای حفظ کارکنان برتر خود پاداش غیر معمول و قابل توجهی را در نظر گرفته است که از ۵۰ هزار دلار شروع شده و به ۱۸۰ هزار دلار نیز می‌رسد!

مهندسان منتخب طراحی و سخت افزار، و همچنین برخی از گروه‌های نرم افزار و عملیاتی، از این پاداش خارج از چرخه بهره می‌برند. گفته می‌شود این پاداش‌ها به عنوان واحدهای سهام محدود، طی چهار سال به کارکنان واگذار می‌شود. این می‌تواند کارمندان را برای ماندن در شرکت به جای تسلیم شدن در برابر وسوسه پذیرش شغل جدید، تشویق کند.

طبق گزارشات، این پاداش توسط مدیران برای کارکنانی که عملکرد خوبی دارند در نظر گرفته شده که ۱۰ تا ۲۰ درصد مهندسان اپل را تشکیل می‌دهند. بسیاری از مهندسان ادعا کردند که تقریبا ۸۰ هزار، ۱۰۰ هزار و یا ۱۲۰ هزار دلار سهام دریافت می‌کنند. این پاداش قابل توجه در تضاد با چیزی است که معمولا اپل به کارکنان خود می‌دهد. طرح‌های تشویقی اپل معمولا افزایش پایه حقوق، چند واحد سهام و پاداش نقدی است.

این پاداش عظیم نشان می‌دهد که اپل در تلاش است که خروج استعدادها از شرکت را کاهش دهد، به ویژه به مقصد شرکت‌هایی مانند متا که در ماه‌های اخیر بیش از صد مهندس اپل را شکار کرده است. کمپانی متا قبلا مهندسان مهمی را از بخش‌های  واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و ابزارهای پوشیدنی اپل  استخدام نمود. در اوایل سال ۲۰۲۱ اپل کارکنان برتر پروژه خودروی خود را از دست داد. اپل در جنگ غیر رسمی خود با متا، ظاهرا آندره‌آ شوبرت، رئیس ارتباطات و روابط عمومی واقعیت افزوده متا را استخدام کرده است.

اما شرایط برای همه کارکنان اپل این چنین شیرین نیست. فشار برای بازگشت کارکنان به مقر با وجود موج جدید کرونا برای تمام کارکنان خوشایند نبود. با این حال اپل موضوع خود را سریعا تغییر داد و بازگشت حضوری به محل کار را به تعویق انداخت. حتی ۱۰۰۰ دلار کمک هزینه برای تمامی کارکنان شرکت‌ها، خرده فروشی‌ها و پشتیبانی فنی برای خرید تجهیزات کار در خانه پرداخت نمود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.