شایعه از WWDC 2021 : به روزرسانی‌های عمده برای برنامه سلامتی، سافاری، نقشه و آی‌مسیج

تا رویداد WWDC 2021 زمانی باقی نمانده است. انتظار می‌رود که اپل در این رویداد از نسل جدید سیستم عامل‌های خود از جمله iOS 15، iPadOS 15 و macOS 12 رونمایی کند. خبر جدیدی درباره به روز رسانی عمده Safari, Health, Maps و iMessage منتشر شده که اپل در رویداد WWDC 2021 به آن‌ها خواهد پرداخت.

از خدمات و محصولات اپل گاها به عنوان اکو سیستم قفل شده یا دیوار باغ یاد می‌شود. به گفته Joanna Stern از ول استریت ژورنال، اپل ویژگی‌های بیشتری را به برنامه و سرویس‌های خود از جمله سافاری و آی‌مسیج وارد می‌کند که می‌تواند این دیوارها را بلندتر کند.

طبق گزارشی که اخیرا منتشر شده اپل قابلیت ردیابی غذا را به اپلییکیشن سلامتی اضافه خواهد کرد. با این ویژگی کاربران می‌توانند غذایی که خورده‌اند را از طریق سیری یا به صورت دستی در سیستم گزارش خود اضافه کنند تا کالری آن‌ها بررسی گردد.

علاوه بر این، انتظار می‌رود که اپل بعد از افزودن قابلیت‌هایی مختلفی مانند گزارش حریم خصوصی، ترجمه و گزینه Sign in with Apple، ویژگی‌های جدیدی را به مرورگر سافاری اضافه کند. طی چند سال گذشته هم شاهد اضافه شدن قابلیت‌های متعددی به آی‌مسیج بوده‌ایم با این حال به روزرسانی بزرگی در انتظار آن است.

در iOS 15 ما احتمالا شاهد یک کنترل سنتر و لاک اسکرین بازطراحی شده باشیم. شما می‌توانید ویجت‌ها را در لاک اسکرین قرار دهید و همچنین سیستم نوتیفیکیشن تغییراتی را به همراه دارد. با مراجعه به این لینک می‌توانید لیست ویژگی‌های تایید شده iOS 15 را بر اساس شایعات و اخبار مطالعه نمایید.

از سوی دیگر گفته می‌شود که تمرکز اپل امسال به جای iOS، روی iPadOS 15 خواهد بود. بسیاری از کاربران معتقدند که به خاطر محدودیت‌های iPadOS، قدرت آیپد پرو M1 استفاده نمی‌شود. انتظار می‌رود که iPadOS 15 یک سیستم عامل با تغییرات و ویژگی‌های جدید متعدد باشد. صفحه اصلی این سیستم عامل از ویجت‌ها پشتیبانی می‌کند و تجربه مولتی تسکینگ بهبود خواهد یافت. iOS 15 و iPadOS 15 تا چند روز دیگر معرفی می‌شوند اما عرضه نسخه نهایی آن‌ها در اواخر شهریور یا اوایل مهر صورت می‌گیرد. شما می‌توانید رویداد WWDC 2021 را به صورت زنده از ساعت ۲۱:۳۰ هفدهم خرداد ماه مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.