آیفون ۱۳ پرو دارای قطعات گران‌تری نسبت به گلکسی S21 پلاس است

به نظر می‌رسد سامسونگ سود بیشتری را در گوشی‌های پرچمدار سری گلکسی S21 نسبت به سری آیفون ۱۳ اپل می‌گیرد و به جمله کلشیه‌ای «پول برندش را می‌گیرد» بیشتر پایبند است. طبق بررسی انجام شده، آیفون ۱۳ پرو نسخه ۲۵۶ گیگابایتی قطعات گران‌تری را نسبت به آیفون ۱۲ پرو و حتی گلکسی S21 پلاس دارد.

آیفون ۱۳ پرو به جای رم LPDDR5، دارای رم ۶ گیگابایت LPDDR4X است. گرافیک آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو در نگاه اول مشابه یکدیگر هستند اما اپل گفته که مدل‌های پرو، با گرافیک ۵ هسته‌ای عرضه می‌شوند اما مدل‌های معمولی گرافیکشان ۴ هسته‌ای است.

همچنین ببینید:

آیفون ۱۳ با یک دوربین ۱.۷ میکرومتری واید همراه است که یعنی پیکسل‌های آن از دوربین آیفون ۱۲ با اندازه ۱.۴ میکرومتر بزرگتر است. مدل‌های پرو با دوربین ۱.۹ میکرومتری همراه هستند و نسل قبلی آن‌ها دارای دوربین ۱.۴ میکرومتری بودند.

سری آیفون ۱۳ دارای ناچ کوچکتر هستند. این بریدگی صفحه نمایش حدود ۲۰ درصد کوچکتر شده است که با نگاه به تصویر زیر به چگونگی آن پی می‌بریم.

قطعات آیفون 13 پرو

 

آیفون ۱۳ پرو با قیمت ۱.۹ برابر هزینه ساخت خود به فروش می‌رسد

آیفون ۱۳ پرو با تراشه گران‌تر، حافظه Nand و سیستم مربوط به نمایشگر آن، گران‌تر از آیفون ۱۲ پرو است. به طور کلی قطعات استفاده شده برای ساخت آیفون ۱۳ پرو ۵۷۰ دلار قیمت دارند. البته این هزینه شامل نرم افزار، مالکیت معنوی، نیروی کار، حمل و نقل و … نمی‌شود.

اپل این گوشی را با قیمت ۱۰۹۹ دلار به فروش می‌رسد و یعنی ۱.۹ برابر هزینه قطعات آن، پول دریافت می‌کند. هزینه قطعات آیفون ۱۲ پرو برابرا با ۵۴۸ دلار است.

قطعات مورد نیاز برای تولید گلکسی S21 با حافظه ۲۵۶ گیگابایت برابر ۵۰۸ دلار است. ۸ گیگابایت رم دارد و قیمت فروش آن به مشتریان ۱۰۴۹ دلار می‌باشد. قیمت نهایی این دستگاه کمی بیش از دو برابر اجزای آن است.

بر اساس این اطلاعات، سامسونگ نیز حاشیه سود تقریبا مشابهی با اپل دارد. اگرچه اپل در استراتژی خود موفق بوده و سری آیفون ۱۳ تبدیل به بهترین گوشی هوشند ۲۰۲۱ می‌شود.

از طريق TechInsights
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.