به خاطر مشکلات نرم افزاری و حرارتی، عرضه هدست AR/VR اپل با تاخیر مواجه می‌شود

هدست AR/VR اپل حداقل چند ماه به خاطر مشکل داغ شدن بیش از حد با تاخیر مواجه می‌شود. همچنین چالش‌های نرم افزاری و سخت افزاری برای هدست، می‌تواند اپل را مجبور به تعویق در عرضه نماید.

مارک گورمن در گزارش خود گفته که این مشکلاتی است که می‌تواند مانع از رونمایی هدست واقعیت ترکیبی اپل در ماه جولای در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان طبق برنامه ریزی داخل شود. تا اینکه اپل این مشکلات را رفع کند، عرضه احتمالا تا سال ۲۰۲۳ به تعویق بیفتد.

گورمن به نقل از منابع ناشناس گفته که این مشکلات مربوط به سیستم‌های دوربین، نرم افزار و مدیریت گرمای هدست است. او می‌افزاید که مشکلات حرارتی به خاطر استفاده از تراشه‌های سطح بالا، که معمولا اپل در مک استفاده می‌کند، رخ داده است. این منابع ناشناس همچنین گفته‌اند که رویداد WWDC اپل در سال ۲۰۲۳ تماما در مورد ساخت اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده برای فروشگاه این هدست است.

همچنین بخوانید:

همچنین شایعه شده که اپل زمینه دیگری را برای هدست در iOS 16 با اسم رمز سیدنی فراهم می‌کند. گورمن می‌گوید که اپل می‌تواند از نظر تئوری جنبه‌های فنی هدست یا نرم افزار آن را، بدون نمایش کامل دستگاه در کنفرانس توسعه دهندگان سال ۲۰۲۲، ارئه دهد.

مدتی است که شایعات در مورد هدست واقعیت ترکیبی آینده اپل زیاده شده‌اند. این شرکت وارد یک بحش محصولات جدید می‌شود که رقبایی مانند سونی و متا دارد. اپل می‌خواهد یک محصول بدون اشکال را در اولین عرضه به دست کاربران برساند.

با این حال اگر ادعاهای گورمن درست باشد، معرفی هدست به نیمه دوم سال ۲۰۲۲ یا اوایل سال ۲۰۲۳ موکول می‌شود. در صورتی که مشکلات مربوط به سیستم دوربین و نرم افزار احتمالا سریع رفع شوند، اما مشکل مدیریت گرمای دستگاه و سیستم خنک کننده آن احتمالا چالش اصلی باشد. اپل مجبور می‌شود که عملکرد هدست را محدود کند یا سیستم خنک کننده و طراحی دستگاهی را تغییر دهد. مشکل گرمای بیش از حد به خاطر استفاده از یک تراشه قوی در یک دستگاه کوچک و فشرده است که فضای زیادی برای دفع گرما باقی نمی‌ماند.

پیش بینی شما از هدست واقعیت افزوده/مجازی اپل چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.